Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

1 14.02.2019 21:34:53

Nov poraz jeseniških hokejistov

Jurij Kodrun
Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v alpski ligi zabeležili nov poraz. V dvorani Podmežakla jih je s 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) premagal vodilni Pustertal, ki pa pred 698 gledalci ni imel lahkega dela.

Italijani so spet pokazali svojo največjo kakovost, dobro obrambo, predvsem se je izkazal njihov vratar Colin Keith Furlong, ki je ubranil 42 strelov. V prvi tretjini so sicer povedli, v drugi vodstvo povišali, a je David Rodman v 34. minuti domačim navijačem vrnil upanje.

V zadnjem delu so Jeseničani povsem stisnili goste pred njihova vrata, a gola niso dosegli, kljub veliki premoči v strelih (18:8). Ko pa so vratarja zamenjali s šestim igralcem, so prejeli še dva gola in igrišče zapustili sklonjenih glav.

Razmerje v strelih je bilo 43:27 v korist slovenskih prvakov, ki bodo naslednjo tekmo odigrali že v soboto, ko bodo gostili ekipo iz Vipitena.

Značke: hokej, jesenica