oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 19.12.2018 21:57:40

Hokejisti SŽ Olimpije premagali Salzburg

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali mlado ekipo Red Bull Salzburg s 4:2 (1:0, 1:2, 2:0).

Ljubljanski hokejisti so po premoru v alpski ligi - doslej zadnjo tekmo so igrali v začetku decembra, ko so v gosteh slavili v Milanu - lahko izkoristili za pripravo na nadaljevanje sezone, čeprav je trener Jure Vnuk pogrešal nekaj mladih članov slovenske reprezentance do 20 let. Prav nastop Slovenije na SP divizije I na Poljskem je bil glavni razlog za daljšo prekinitev tekmovanja, saj so urnik v alpski ligi prilagodili nastopom mladih reprezentanc.

Olimpija je pred prekinitvijo nanizala tri zmage, pred tem pa štiri poraze; zanimivo je, da so prvega, s katerim so končali prvi niz devetih zmag v sezoni, povzročili prav mladi salzburški hokejisti, ko so v začetku novembra zmagali s 3:2.

Danes so se domači hokejisti spet precej namučili za novo zmago; gostje so se pokazali kot trdoživa ekipa, ki se ne predaja zlahka. Izničili so vodstvo domačih in vmes tudi povedli z 2:1. Za Ljubljančane sta prva zadetka dosegla Aleš Kranjc in Gregor Koblar, ki je v 36. minuti zadel za 2:2. V zadnji tretjini je novo vodstvo zmajem priboril Žiga Svete, ob koncu so gostje tvegali brez vratarja. Sašo Rajsar je sicer najprej zgrešil prazen gol, a je nato za olajšanje le zadel Žan Jezovšek in poskrbel, da je zmaga ostala v Tivoliju.

Olimpija je zdaj četrta na lestvici z le točko zaostanka za Feldkirchom, ki pa ima tri tekme več.

Naslednja tekma ljubljanske ekipe bo slovenski derbi z Jeseničani, ki so danes premagali Ritten s 7:4; tretji slovenski obračun v sezoni alpske lige bo na sporedu v dvorani Tivoli v soboto ob 17.30.

Značke: hokej, sta