Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 01.11.2018 20:37:22

Ljubljanski niz se je ustavil pri številki devet

Jurij Kodrun
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili proti Red Bull Juniors z 2:3 (2:2, 0:1, 0:0).

Hokejisti SŽ Olimpije so v zadnjem času v odlični formi, dosegli so devet zaporednih zmag, nazadnje so ugnali Vipiteno slovenskega selektorja Iva Jana. A danes se ni izšlo, mlado salzburško moštvo je slavilo tesno s 3:2.

Salzburžani se v tej sezoni kažejo kot trdna ekipa s številnimi mladimi aduti, njihovo moč so pred dnevi izkusili tudi Jeseničani, ki so prav tako izgubili z njimi. Moštvo s Solnograškega se je z novimi tremi točkami utrdilo v zgornjem delu lestvice, Ljubljančani so kljub prvemu porazu po tistem z Val Gardeno konec septembra še vedno tik pod vrhom.

Ljubljančani so danes dvakrat lovili zaostanek in ga tudi izničili; na 1:1 je izenačil Janez Orehek v 11. minuti, na 2:2 pa kapetan Aleš Mušič v 13. Nato pa dolgo ni bilo odgovora na tretji avstrijski gol, ki je padel v 31. minuti.

V nadaljevanju tekme in ob koncu so imeli gostje več priložnosti in premoč, ki pa je niso znali spremeniti v še kakšen zadetek, tako da so se morali sprijazniti s tem, da se je njihov zmagoviti niz končal pri številki devet.

Pred reprezentančnim premorom naslednji teden bo SŽ Olimpija igrala še eno tekmo, v soboto bo v Tivoliju gostila moštvo nekdanjega slovenskega stratega Nika Zupančiča Feldkrich.

Značke: hokej, sta