bk
0 19.12.2014 21:33:08

Zmaji spet zavzeli Dunaj

Nikola Miljković
Telemach Olimpija je v 28. krogu lige EBEL s 3:1 slavila v avstrijski prestolnici.

Po četrtkovi zmagi nad Jesenicami na Trgu republike v državnem prvenstvu, je Telemach Olimpija do zmage prišla tudi nocoj.

Na Dunaju so še drugič - prvič jim je enak podvig uspel sredi novembra - to sezono slovenski prvaki ugnali eno od najbogatejših ekip v ligi EBEL.

Ljubljančani so se tokrat spet izkazali z disciplinirano igro v obrambni tretjini, kjer je sijal vratar Andy Chiodo, ki je na svoj gol prejel kar 39 strelov, a moral po plošček v mrežo le enkrat.

andy chiodo ap
Arsen Perić

Od prvega vrženega ploščka je bilo pričakovati silovit pritisk domačih in ti so v prvih minutah res oblegali gol Olimpije. Nato je imel svoje trenutke tudi domači vratar Matt Zaba ter ubranil poskusa Hunterja Bishopa in Žige Pešuta. V teh minutah sta poskušala še Anže Ropret in Andrej Hebar, najlepšo priložnost pa je imel Luka Kalan, a z desne ni dobro zadel ploščka.

Gračnar v postavi Salzburga

Bolzano je danes s 4:1 ugnal Graz, tako Žiga Pance, kot Miha Verlič pa sta zatresla mrežo. Slazburg je s 4:3 po loteriji slavil v Znojmu, kjer je bil po operaciji zapestja prvič po več kot mesecu dni v postavi tudi Luka Gračnar, ki je tekmo sicer spremljal s klopi. Celovčani se spet niso izkazali, moštvo Marcela Rodmana je v domači dvorani proti Innsbrucku izgubilo z 1:4. Že v četrtek je izgubil tudi beljaški VSV, ki je z 1:4 klonil v Szekesfehervaru, kjer se Klemen Pretnar v statistiko ni vpisal.

Prvi ljubljanski power play se je končal z nevarnim strelom Marvina Degona, ki ga je domači vratar ubranil, je pa ta poskus že napovedal tisto, kar se je zgodilo v 19. minuti, ko je isti igralec zadel levi zgornji kot vrat za vodstvo zeleno-belih.

Nadaljevalo se je s pritiskom Dunaja, a so se gostje ubranili, nato sta poskušala Pešut in Gregor Koblar. Od 30. minute so povsem zagospodarili domači, priložnosti so se kar vrstile, a je Chiodo vse ubranil. Ob novi izključitvi so se morali gostje zbrati, saj se je kazen zavlekla še v zadnjo tretjino.

Pozneje je imela tudi ljubljanska ekipa štiri minute igralca več, a je bil Zaba takrat pri strelu Degona bolj pozoren. V zadnjih minutah so Dunajčani spet silovito pritisnili, nato pa z nekaj smole dobili še drugi gol. Aleš Mušič jim je pobegnil, streljal, Zaba je plošček že ujel, a mu je nato ušel v gol. Ko so nato domači v 59. vendarle znižali, je sledila popolna ofenziva, tudi brez vratarja in ob novi številčni prednosti. Toda Mušič je hladnokrvno s strelom na prazna vrata poskrbel za končnih 3:1.

V nedeljo so zmaji prosti, saj so tekmo 29. kroga odigrali v torek, ko so v Tivoliju z 2:0 premagali Celovčane.

Za točki 30. kroga se bodo Ljubljančani borili v torek, ko bodo na Trgu republike ob 20. uri gostili Dornbirn. Vstop na to srečanje je prosto, a po sistemu, kdor prej pride, prej melje.

VIENNA - TELEMACH OLIMPIJA  1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Dunaj - Albert Schultz Eishalle. 5450 gledalcev. Glavna sodnika: Smetana (Avstrija) in Trilar (Slovenija). Linijska sodnika: Hofstätter in Loicht (oba Avstrija).
Strelca: 0:1 Degon (Medvec, Ropret, 19., PP1), 0:2 Mušič (55.), 1:2 Foucault (Ferland, Iberer, 59.), 3:1 Mušič (Zanoški, Medvec, 60., EN).
Kazenske minute: Vienna 21, Telemach Olimpija 19.