parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 04.04.2017 23:00:54

Dunajčani v finalu vodijo s 3:0

Na današnji tretji finalni tekmi hokejske lige Ebel, razširjenega avstrijskega prvenstva, kjer je v rednem delu igrala tudi ljubljanska Olimpija, je na Dunaju domača ekipa Vienna Capitals premagala celovški KAC s 7:5 (4:3, 1:2, 2:0) in povedla s 3:0 v zmagah. Prvo tekmo so Dunajčani dobili s 4:1, drugo pa po podaljšku s 5:4.

Moštvi v finalu igrata na štiri zmage, naslednja tekma, morda že odločilna, bo 7. aprila v Celovcu.

Po poplavi zadetkov prvi tretjini sta se moštvi danes strelsko nekoliko umirili, Celovčani s slovenskima reprezentantoma Mitjo Robarjem in Žigo Pancetom pa so v 37. minuti izenačili na 5:5. A v zadnjem delu so spet zadevali samo domači, odločilni zadetek je v zadnji minuti na prazna vrata dosegel Riley Holzapfel.

Korošci so se v finale uvrstili po polfinalnem uspehu proti Red Bull Salzburgu s 4:2 v zmagah, Dunajčani pa so gladko s 4:0 premagali Bolzano.

KAC v finalu lovi že svoj 31. naslov v avstrijskem prvenstvu, Vienna pa šele drugega, potem ko so se hokejisti iz prestolnice prvega naslova veselili v sezoni 2004/05.

Značke: hokej, sta