Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 02.02.2017 22:37:14

Zmaji kar naenkrat v igri za končnico

Hokejisti Olimpije so v tekmi 5. kroga 2. dela lige Ebel v gosteh po kazenskih strelih premagali Dornbirn s 3:2 (1:0, 1:0, 0:2; 1:0).

Dornbirn - Olimpija 2:3 (0:1, 0:1, 2:0; 0:1)

* Ledena dvorana, gledalcev 1600, sodniki: Stolc (češka), Trilar (Slovenija, glavna), Pardatscher (Avstrija), Zgonc (Slovenija).

* Strelci: 0:1 Guimond (Bussieres, Mušič, 13.), 0:2 Bussieres (Pešut, Guimond, 28.), 1:2 Livingston (Connelly, 43.), 2:2 Sylvester (McBride, Magnan, 50.); kazenski streli: Mušič za Olimpijo.

* Kazenske minute: Dornbirn 4, Olimpija 6.

Prvič po nekaj letih so hokejisti Olimpije na najdaljše gostovanje krenili že dan pred tekmo, kar se je obrestovalo predvsem na začetku tekme. Takrat je bila Olimpija razpoložena, čeprav je po dveh zaporednih zmagah prišlo še do osipa igralskega kadra; Nik Pem si je poiskal nove klubske izzive v Nemčiji, zaradi bolezni in poškodb pa so nekateri ostali doma, tako da je bilo na avtobusu le 16 hokejistov, tudi povratnik Črt Snoj.

Že v prvi minuti se je domači vratar Florian Hardy moral močno potruditi, da je preprečil vodstvo gostov, v tretji pa ga je dvakrat rešil okvir gola. Šele v osmi minuti so si prvo polpriložnost priigrali tudi domači, Jeff Frazee pa je bil na mestu. Prva prednost igralca več je za zmaje ostala neizkoriščena, igra 4-4 pa je pozneje prinesla vodstvo Olimpiji, natančen je bil branilec Sacha Guimond. Gol je bil šokanten za domače, ki so skušali čim hitreje izenačiti, a se je Frazee dobro postavljal.

Tudi v drugem delu je bila igra zelo izenačena, v 28. minuti pa so domači doživeli nov hladen tuš. Po podaji Guimonda je takrat Raphael Bussieres plošček preusmeril v vodstvo z 2:0. V 30. minuti so domači naredili prekršek, ob "power playu" so gostje močno pritisnili, domači pa zdržali.

Po drugem odmoru je Dornbirn pričakovano napadel in hitro izkoristil izključitev Žige Pešuta, potem pa so domači uprizorili popoln napad; v 47. minuti je imel za goste še priložnost kapetan Aleš Mušič, v 50. pa so domači izenačili.

V zadnjem delu je oslabljenim Ljubljančanom, ki so igrali z vsega petimi branilci, zmanjkalo moči, so pa zdržali pritisk in prišli do podaljška. Tam so bili nevarni, predvsem pa so še enkrat zdržali z igralcem manj.

Odločitev je tako padla po kazenskih strelih, kjer je odločilnega za pomembno zmago za pobeg z zadnjega mesta in sploh prvo v Dornbirnu v ligi Ebel dosegel Mušič, Olimpija pa je na polovici še v igri za končnico. V preostalih petih tekmah jo čakata le še dve gostovanji, trikrat pa bo igrala doma.

Naslednji obračun, ki bo zadnji pred reprezentančno prekinitvijo, čaka zmaje v soboto v domačem Tivoliju, tekmec pa bo isti kot danes.