Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 01.01.2017 20:34:21

Novega začeli tako, kot so končali starega

Hokejisti Olimpije so v tekmi 38. kroga lige Ebel v Gradcu izgubili z domačo ekipo Graz 99ers z 0:5 (0:2, 0:1, 0:2).

Ljubljanski hokejisti so novo leto 2017 začeli tako, kot so končali starega 2016. S porazom, še 14. v nizu, na zmago pa čakajo vse od 27. novembra lani. V petek so morali priznati premoč Beljačanom, danes so jih v svoji dvorani premagali graški hokejisti.

Po zares slabi zadnji seriji so že na prvi dan novega leta zmaji gostovali pri v tej sezoni sicer kar hvaležnih tekmecih - z njimi so doma osvojili štiri točke -, a po menjavi trenerja je bilo jasno, da bo Gradec drugačna ekipa. Domači se še spogledujejo z zgornjo polovico lestvice, zato so silovito začeli. Olimpijo so stisnili v obrambo, svojo premoč pa kronali v deseti in 12. minuti, ko so v razmaku 135 sekund dosegli dva gola.

Po pol minute odmora za goste so se ti prebudili in v 16. minuti je imel Chris Langkow lepo priložnost, a je bil nezbran iz bližine. Pritisk gostov so nato s premorom skušali ustaviti tudi domači, kar je na začetku druge tretjine obrodilo sadove s tretjim golom. S tem je bila tekma praktično že odločena, čeprav je do konca drugega dela imela svoje priložnosti tudi Olimpija; ob koncu imela tudi igralca več, toda Danca Sebastiana Dahma ni znala premagati.

V 47. minuti se je sicer po strelu Raphaela Busieresa sicer zatresla tudi mreža Gradca, a gola niso priznali zaradi visoke palice.

V zadnjih desetih minutah pa je zbranost gostov spet popustila, Gradec pa je še z dvema goloma prišel do zaslužene zmage. Olimpija pa je še četrtič na zadnjih osmih tekmah ostala brez doseženega gola.

Po zgoščenem sporedu zadnjega tedna starega leta in prvega dne novega čaka hokejiste v regionalnem tekmovanju nič manj naporno nadaljevanje. Redni del, kjer so zmaji že nekaj časa obsojeni na zadnje mesto, se izteka, v prihajajočem tednu pa bodo Ljubljančani trikrat igrali doma: v torek s Fehervarjem, v petek z Dornbirnom in v nedeljo še z Bolzanom.

Graz 99ers - Olimpija 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
* Dvorana Merkur, gledalcev 1300, sodniki: Fichtner (Avstrija), Smetana (Češka, glavna), Angerer, Kaspar (oba Avstrija).
* Strelci: 1:0 Feichtner (Ograjenšek, Pirmann, 10.), 2:0 Zusevics (Weihager, McLean, 12.), 3:0 Pirmann (Setzinger, 22.), 4:0 Natter (Zierer, Weihager, 51.), 5:0