Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

1 20.12.2016 21:05:44

Palec gor za dobrodelnost

Hokejisti Olimpije so v tekmi 33. kroga lige Ebel izgubili s celovško ekipo KAC z 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

Današnji dvoboj je imel sicer tudi dobrodelno noto. Čeprav denarja tudi sami nimajo na pretek, so se v ljubljanskem klubu odločili za predpraznično novoletno akcijo, tako da bodo izkupiček od prodanih vstopnic namenili ZPM Moste Polje in njihovi akciji Volja vselej najde pot. Akciji se je pridružila tudi slovenska krovna zveza HZS, ki je izkupičku primaknila vrednost 50 vstopnic za prijateljsko tekmo Slovenije in Kazahstana naslednje leto na Bledu.

Na tribunah Tivolija se je zbralo malenkost več gledalcev kot običajno, a vsaj v prvem delu niso mogli prav uživati v predstavi. Gostje so namreč imeli pobudo, tudi dosegli vodilni gol, pozneje pa je vratarja Jeffa Frazeeja ob strelu Jamieja Lundmarka rešila vratnica, v zadnji minuti uvodne tretjine pa so sodniki po ogledu posnetka ocenili, da plošček po še eni celovški akciji tudi ni končal prek črte.

Nadaljevanje je bilo podobno, Lundmark je že v 21. minuti še enkrat zadel okvir gola, potem pa so do sape prišli tudi domači. Najprej je Kristjan Čepon, ki se je vračal s klopi za kaznovane, sam pridrsal pred Davida Madlenerja, a ga ni premagal, nekaj minut zatem pa je iz bližine zgrešil še Gal Koren. Ko so imeli gostje igralca več na ledu, pa najprej domači niso izkoristili protinapada, takoj zatem pa je Thomas Koch po natančni podaji vratarja Madlenerja premagal Frazeeja in povišal na 2:0.

Do konca tretjine so nato imeli domači ob zaporednih izključitvah gostov tri minute igralca več, a priložnosti za znižanje niso izkoristili, najbližje sta bila Nik Pem in Chris Langkow.

Na začetku zadnjega dela pa so imeli zmaji kar minuto in 45 sekund dva igralca prednosti, a tudi tega niso znali spremeniti v zadetek priključka. Podobno neučinkovit je bil pozneje tudi KAC ob dveh zaporednih kaznih za domače moštvo, a Celovčani so temelje za zmago postavili že prej (tri minute pred koncem pa zadeli še tretjo vratnico) in niti napadi zmajev brez vratarja ob izteku tekme je niso ogrozili. KAC pa je potrdil uspeh v 60. minuti z golom na nebranjena vrata.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani spet igrali z istimi tekmeci, saj bo v petek na sporedu "povratni" dvoboj z rdečimi zmaji, tokrat v Celovcu.

Olimpija - KAC Celovec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 700, sodniki: Babić, Sternat (oba Avstrija, glavna), Nemeth, Soos (oba Madžarska).
* Strelci: 0:1 Popovic (Duller, Brucker, 6.), 2:0 Koch (Madlener, 33.), 0:3 (Lundmark (Ganahl, Koch, 60.).
* Kazenske minute: Olimpija 10, KAC Celovec 8.