Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

1 03.12.2016 20:04:47

Dva tujca že zapustila Olimpijo

Hokejisti ljubljanske Olimpije so v 26. krogu lige Ebel izgubili proti Innsbrucku z 2:3 (0:1, 1:0, 1:2).

Ljubljanski hokejisti so v ligi Ebel doživeli četrti poraz zaporedoma in tretjega v nizu na domačem ledu. Po virozi, ki je napadla slačilnico hokejistov Olimpije pred četrtkovim gostovanjem v Salzburgu, se je položaj pred današnjo tekmo nekoliko popravil, saj so manjkali le še Žiga Pešut, Maks Selan in Tim Ograjenšek - ob dejstvu, da sta branilca Jonathan Harty in Kristaps Bazevics zapustila vrste Olimpije in si delo našla v novih sredinah. Harty v nemški drugi ligi, pri moštvu, ki ga vodi nekdanji trener Olimpije Fabian Dahlem, Bazevics pa pri francoskem Gapu.

Pri Olimpiji je bil znova med vratnicama Jeff Frazee, ki pa v uvodnih minutah ni imel veliko dela, saj so bili njegovi soigralci nevarnejši. Zato pa se je moral še kako izkazati nekdanji čuvaj mreže pri Olimpiji Andy Chiodo, ki je imel veliko dela s streli Raphaela Bussieresa v peti, Mihe Zajca v šesti in Aleša Mušiča v 14. minuti. Šele priložnosti Čeha Ondreja Sedivyja v 15. in 16. minuti sta napovedali boljše nadaljevanje gostov, ki so v 16. minuti tudi povedli. Srečno in spretno je goste popeljal v vodstvo še en nekdanji zmaj Hunter Bishop, ki je z leve strani želel podati na desno Tylerju Spurgeonu, na poti pa je plošček nesrečno zadel v drsalko domačega vratarja in se odbil čez golovo črto.

V 22. minuti je imel Patrick Mössmer priložnost povišati prednost, a je bil na mestu Frazee, v naslednji minuti pa so domači izenačili, za to je poskrbel branilec Kristjan Čepon, ki je zadel s strelom v levi zgornji kot gostujočih vrat. To so bile znova minute Olimpije, saj je v 24. minuti sprožil Nik Pem, a se je Chiodo izkazal, tako kot tudi v 26., ko so domači celo z igralcem manj prišli do priložnosti Chrisa Langkowa. Vratar gostov se je moral še v 39. minuti pošteno raztegniti, da je obranil Pemov strel iz obrata.

V 44. minuti pa je Sacha Guimond lepo našel Pema, ki je sam zadrsal pred gostujočega vratarja in ga s strelom v desni zgornji kot premagal za vodstvo domačih. To je bil alarm za trenutno četrtouvrščeno ekipo lige in v 50. minuti je Daniel Mitterdorfer s strelom z modre črte ugnal pokritega Frazeeja. Dve minuti in sekundo pred koncem je Mario Huber skoraj iz mrtvega kota s strelom preko desnega ramena presenetil Frazeeja za zmago Innsbrucka. V zadnji minuti so domači sicer silovito pritisnili, 57 sekund pred koncem je goste rešila vratnica, vanjo je Chiodo odbil plošček po Pemovem strelu, v gneči pa Galu Korenu ni uspelo zbezati ploščka v mrežo. Potem sta poskusila znova Pem in Bussieres, a je bil obakrat na mestu igralec tekme Chiodo.

Ljubljančane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka v sredo, ko bodo gostili Linz, že v ponedeljek pa bodo igrali polfinale slovenskega pokala v Celju.

Olimpija - Innsbruck 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

* Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 421, sodniki: Gamper (Italija), Nikolić (Avstrija), Pagon (Slovenija) in Pardatscher (Italija).
* Strelci: 0:1 Bishop (Ross, Lammers, 16.), 1:1 K. Čepon (Zajc, 23.), 2:1 Pem (M. Čepon, Guimond, 44.), 2:2 Mitterdorfer (Pedevilla, Lamoureux, 50.), 2:3 Huber (Sedivy, Pedevilla, 58.).
* Kazenske minute: Olimpija 4, Innsbruck 6.