Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 11.11.2016 22:02:16

Sedmico zadeli Avstrijci: Nov visok poraz hokejistov Olimpije

Hokejisti Olimpije so v tekmi 17. kroga lige Ebel izgubili z Innsbruckom z 2:7.

Hokejisti Olimpije so se po reprezentančnem premoru spet vrnili v regionalno tekmovanje, kjer bo njihova glavna naloga poskus bega z zadnjega mesta. Danes so gostovali pri ekipi s sredine lestvice Innsbrucku, ki se je kljub slabšemu razmerju strelov na gol izkazal za pretrd oreh, na koncu je bilo 7:2.

Ljubljanski hokejisti so na pot proti Innsbrucku krenili brez vratarja Jeffa Frazeeja in branilca Raphaela Bussieresa, naslednji dnevi bodo pokazali, kakšna bo njuna nadaljnja usoda v moštvu zaradi neudeležbe na tekmi. Tako je priložnost v golu tako kot proti Salzburgu dobil mladi Jakob Raišp, ki pa je že v 36. sekundi po prvem napadu domačih moral po plošček za svoj hrbet.

Ko so domači v peti minuti povedli že z 2:0 z golom Jasona Desantisa, se je zdelo, da bodo domači navijači hitro začeli slaviti in da se Olimpiji obeta težak večer. A le 46 sekund po drugem golu je Sacha Guimond z natančnim strelom premagal nekdanjega čuvaja mreže Olimpije Andyja Chioda in Olimpijo vrnil v igro. Najlepšo priložnost za izenačenje so Ljubljančani imeli v 11. minuti, ko so celo minuto igrali z dvema več, a se je Chiodo nekajkrat izkazal.

Prva tretjina se je končala z več poskusi gostov in tesnim zaostankom, nadaljevanje pa je prineslo izključitev Mihe Zajca, gostje so se dobro branili, le dve sekundi pred koncem kazni pa so dobili zadetek za 1:3. Manj kot dve minuti pozneje pa so domači prvič pobegnili na +3.

Na polovici tekme je kanček upanja za Ljubljančane prižgal Žiga Pešut. Nato je v 33. minuti sledil še fizični obračun med še enim nekdanjim zmajem Nickom Rossom in Gaborjem Gilbertom, Olimpija je nato napadala v valovih, po dveh tretjinah pa so bili sicer gostje boljši po strelih, a zaostajali za dva gola.

V zadnjem delu pa je Ljubljančanom zmanjkalo moči, domači so v razmaku devetih minut dosegli še tri gole za visoko zmago 7:2, za Innsbruck je sicer velik delež pri zmagi prispeval tudi izkušeni Chiodo, mladi Raišp pa je imel tokrat še eno učno uro na tej ravni tekmovanja.

Ljubljančani bodo v nedeljo igrali doma, njihov tekmec v Tivoliju pa bo češka ekipa Orli Znojmo.

Innsbruck - Olimpija 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Innsbruck:
Dvorana TWK Arena, gledalcev 2000, sodniki: Gamper (Avstrija), Trilar (glavna), Pagon, Rakovič (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Clark (Stach, 1.), 2:0 Desantis (Lammers, Bishop, 5.), 2:1 Guimond (Langkow, Koren, 6.), 3:1 Smith (Lamoureux, Huber, 25.), 4:1 Spurgeon (Desantis, Lammers, 27.), 4:2 Pešut (Harty, Langkow, 30.), 5:2 Spurgeon (Lammers, Ross, 44.), 6:2 Stach (Bishop, Pedevilla, 47.), 7:2 Lammers (Spurgeon, Ross, 53.).
Kazenske minute: Innsbruck 11, Olimpija 11.