andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 28.10.2016 23:15:49

Olimpija izgubila v Beljaku

Hokejisti Olimpije so v tekmi 15. kroga lige Ebel v gosteh izgubili proti ekipi VSV z 1:5 (0:4, 0:0, 1:1).

Ljubljanski hokejisti so v regionalnem tekmovanju doživeli nov poraz. Pri Beljačanih, ki so na lestvici sicer tudi v spodnjem delu, a so imeli pred zmaji že 12 točk naskoka, so pogoreli že v uvodni tretjini, ki je bila usodna za visok poraz.

Prvič v tej sezoni je za zmaje zaigral tudi Aleš Mušič, ki se je po dolgotrajnih pogajanjih s klubom le dogovoril za igranje.

Beljačani so s hokejisti Olimpije septembra odprli letošnjo sezono, ko so v Tivoliju gostje s severne strani Karavank že v prvi tretjini kar petkrat premagali Jeffa Frazeeja in nato s 6:1 dobili tekmo. Pred prvim "povratnim " obračunom je bila zato želja Olimpije, ki je bila spet oslabljena, poškodovani so Gal Koren, Žiga Pešut in Aljaž Uduč, vendarle v prvem delu zaustaviti domač silovit nalet. A se to ni zgodilo, saj so domači že v 59. sekundi po hitrem protinapadu dosegli vodilni gol, dosegel ga je nekdanji zmaj Brock McBride, ki pa končuje zgodbo v Beljaku, saj bo po današnji tekmi za VSV odigral le še eno tekmo.

Le slabih pet minut pozneje se je zgodba ponovila, spet pa je bil uspešen nekdanji hokejist Olimpije Miha Verlič, ki je ušel po levi strani in na koncu lepo premagal Frazeeja. V deveti minuti so imeli gostje igralca manj, a je po protinapadu Nika Pema in Sebastijana Hadžiča lanski vratar Olimpije Olivier Roy strel ubranil.

V nadaljevanju so domači v deseti minuti dosegli še tretji gol, ki je bil za goste vprašljiv zaradi igre z visoko palico, sodniki pa tega niso želeli pogledati v posnetku. Sedem sekund pred koncem prve tretjine je v mreži gostov ob domači številčni prednosti končal še četrti plošček.

Tako se je uvodna tretjina spet pokazala za ključno, v nadaljevanju je bila Olimpija enakovreden tekmec, o čemer pričajo tudi streli v okvir gola. Svojih priložnosti pa zmaji niso izkoristili tudi zaradi izvrstnih obramb Roya. V 49. minuti so domači dosegli še peti gol, pet minut pozneje pa so gostje le dosegli vsaj časten gol, v polno je ob prednosti igralca več zadel Sacha Guimond z modre črte.

V naslednjem krogu, zadnjem pred reprezentančnim premorom, bodo zmaji igrali doma proti drugouvrščenim Salzburžanom.

VSV Beljak - Olimpija 5:1 (4:0, 0:0, 1:1)
* Mestna dvorana, gledalcev 2800, sodniki: Gamper, Kellner (glavna), Sparer (vsi Avstrija), Zgonc (Slovenija).
* Strelci: 1:0 McBride (Petrik, Wehrs, 1.), 2:0 Verlič (Platzer, Brunner, 6.), 3:0 Leiler (Bacher, Petrik, 10.), 4:0 Johner (Locke, Wehrs, 20.), 5:0 Labrecque (Platzer, 49.), 5:1 Guimond ( Bussieres, Harty, 54.).
* Kazenske minute: VSV Beljak 13, Olimpija 15.