hu
hu
0 25.09.2016 20:19:22

Hokejisti Olimpije vendarle prišli do prve zmage

Hokejisti Olimpije so v 4. krogu lige Ebel po podaljšku premagali Innsbruck s 4:3 (1:1, 0:1, 2:1; 1:0).

Ljubljančani so gostili doslej drugouvrščeno ekipo prvenstva. Popotnica brez zmage v prvih treh krogih ni bila ravno vzpodbudna, toda danes so izbranci Bojana Zajca povsem zasluženo prišli do prvih točk. Po napeti tekmi in podaljšku so strli odpor Innsbrucka, junak pa je postal Raphael Bussieres, ki je odločilni zadetek dosegel v drugi minuti podaljška.

Ljubljančani, ki so kar 46-krat streljali proti gostujočim vratom, tekmeci so na ljubljanskega sprožili 34 strelov, so povedli v 13. minuti, ko je bil uspešen Jonathan Harty. Pet minut pozneje so Avstrijci izenačili prek Tylerja Spurgeona, povedli pa v 34. minuti, ko je zadel John Lammers.

V zadnjo tretjino so tako Ljubljančani vstopili z minimalnim zaostankom, ki pa so ga hitro izničili. V drugi minuti zadnje tretjine se je med strelce vpisal Gilbert Gabor, v osmi pa še Chris Langkow. Olimpija je bila tako na pragu zmage že po rednem delu.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi poslovili po 60 minutah, pa je sekundo pred koncem ob izključitvi Kristjana Čepona izenačil Hunter Bishop, nekdanji član ljubljanske zasedbe in izsilil dodatne minute. A Bussieres je v drugi minuti podaljška le poskrbel, da so se ljubljanski igralci in (maloštevilni) navijači vendarle veselili prvih dveh točk.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v petek, ko bo gostila Black Wings Linz.

Olimpija - Innsbruck 4:3 (1:1, 0:1, 2:1; 1:0)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 512, sodniki: Kimmerly, Sternat, Ettlmayr in Sparer
* Strelci: 1:0 Harty (Alagič, Gabor, 13.), 1:1 Spurgeon (Lammers, Mitterdorfer, 18.), 1:2 Lammers (34.), 2:2 Gabor (Alagič, Bazevics, 42.), 3:2 Langkow (48.), 3:3 Bishop (60.), 4:3 Bussieres (Koren, Guimond, 62.).
* Kazenske minute: Olimpija 9, Innsbruck 11.

Značke: olimpija, innsbruck