Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 16.09.2016 22:31:15

Začetek lige Ebel: Z eno besedo - klavrno!

Hokejisti ljubljanske Olimpije so v 1. krogu lige Ebel izgubili proti VSV Beljaku z 1:6 (0:5, 0:0, 1:1).

Olimpija Ljubljana - VSV Beljak 1:6 (0:5, 0:0, 1:1)
Dvorana Tivoli, gledalcev 1105, sodniki: Babić, Kincses, Angerer, Soos.
Strelci: 0:1 Wehrs (Locke, 1.), 0:2 Petrik (McGrath, 8.), 0:3 Kromp (Wehrs, 9.), 0:4 McBride (Johner, 13.), 0:5 Labrecque (Kromp, 19.), 1:5 Bussieres (48.), 1:6 Johner (Wehrs, Kromp, 49.).
Kazenske minute: Olimpija 6, VSV Beljak 10.

Ljubljanski hokejisti so tekmovanje v razširjeni avstrijski ligi začeli s porazom proti ekipi, v kateri igrata tudi Slovenca Miha Verlič in Jan Urbas. Beljačani, ki so bili v lanski sezoni v medsebojnih dvobojih dvakrat slabši od zeleno-belih, so svoje delo opravili že v prvi tretjini, ko so kar petkrat zatresli domačo mrežo.

Že sam začetek tekme desete sezone Olimpije v ligi Ebel je bil šokanten. Beljačani so praktično brez priložnosti povedli v 49. sekundi, ko je z modre črte zadel Wehrs. Potem so v osmi in deveti minuti gosti dosegli še dva gola in nakazali izvrstno pripravljenost, Olimpiji pa se je poznalo, da je v pripravljalnem obdobju igrala z drugoligaši, kjer ni bilo takšne hitrosti, kot jo ima Beljak.

Ta je kaznoval vsako napako Ljubljančanov. Avstrijci so pobegnili na 5:0, stopili so s plina, potem pa je do daha prišla tudi Olimpija, ki je na koncu imela celo več strelov kot gosti, a se je izkazal nekdanji vratar Olimpije Olivier Roy. Za edino pravo veselje na tribunah je poskrbel gol Raphaela Bussieresa, a so Beljačani takoj zatem postavili piko na i zasluženi zmagi.

Ljubljančani bodo že v nedeljo v drugem krogu gostovali pri madžarskem Fehervarju.