Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

su
su
30 16.03.2024 14:31:14

Kakšna vožnja! Poglejte, kaj je Slovenki uspelo v finalu! To je najboljši rezultat njene kariere!

Neja Dvornik v zaključku letošnje sezone smuča v odlični formi; iz 21. mesta je v finalni vožnji slaloma v Saalbachu skočila tik pod oder za zmagovalke.

Za karavano ženskega alpskega smučanja je bil danes v Saalbachu na sporedu slalom, ki ga je dobila Mikaela Shiffrin. Američanka je bila po prvi vožnji na drugem mestu, prednost 11 stotink je v finalu zapravila Švedinja Anna Swenn Larsson, ki je končala na tretjem mestu. Na drugo stopničko se je z osmega mesta povzpela Norvežanka Mina Fuerst Holtmann.

Še precej večji skok pa je uspel Korošici Neji Dvornik, ki je po prvem nastopu zasedala 21. mesto, nato pa v finalu izkoristila startno številko in z izjemno vožnjo - najboljšo v drugem teku - napredovala za kar 17 mest.

Končala je tik pod odrom za zmagovalke, Swenn Larssonova jo je prehitela zgolj za 4 stotinke sekunde. Za Dvornikovo je to nov najboljši rezultat kariere. V Äreju je prejšnji vikend zasedla deveto mesto.

Andreja Slokar, ki je bila po prvi vožnji na 19. mestu, je v finalu odstopila. Enaka usoda je doletela tudi Hrvatico Zrinko Ljutić, ki je bila po prvi vožnji na tretjem mestu.

Saalbach bo jutri gostil še veleslalom, na katerem bo nastopila Ana Bucik.