Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 21.01.2024 12:48:22

Kristoffer presenetil najboljša slalomista, Hadalin in Marovt odstopila

Šved Kristoffer Jakobsen je presenetil v prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühelu. Jakobsen je s številko 20 na startu prehitel najboljša slalomista sezone Švicarja Daniela Yula (+0,05) in Avstrijca Manuela Fellerja (+0,23), ki sta zasedla drugo in tretje mesto. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt sta odstopila.

Slovenca se v finalno vožnjo nista uvrstila še na petem slalomu v sezoni. Na novo priložnost ne bo treba dolgo čakati. V sredo bo na sporedu nočni slalom pod žarometi v Garmisch-Partenkirchnu, dan prej bo nočni veleslalom, prav tako pod žarometi, na katerem bo glavni slovenski favorit Žan Kranjec, ki je bil tretji na obeh veleslalomih v Alta Badii.

Za edine slovenske točke na 86. pokalu Hahnenkamm je poskrbel Miha Hrobat z uvrstitvama med najboljšo trideseterico na obeh letošnjih smukih s Petelinjega grebena. Kranjčan je bil v soboto 21., v petek pa 29.

Druga vožnja brez slovenskega zastopstva bo ob 13.30.