Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 25.02.2023 21:05:38

Žan Kranjec po prvi vožnji v Palisades Tahoeju šesti

Švicar Marco Odermatt je vodilni po prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal v ameriškem Palisades Tahoeju.

Drugi je z zaostankom 25 stotink sekunde Francoz Alexis Pinturault, tretji pa Norvežan Rasmus Windingstad, ki zaostaja 29 stotink sekunde. Edini Slovenec čez lužo Žan Kranjec je po prvi vožnji šesti z zaostankom 64 stotink sekunde.

Kranjec si je večji del zaostanka nabral do prvega vmesnega časa, nato pa na strmejših delih odpeljal precej bolje in po prvi vožnji za Odermattom zaostaja 64 stotink sekunde.

Najboljši slovenski veleslalomist zadnjih let se bo v drugi vožnji boril za četrte stopničke v tej sezoni. V Söldnu je bil drugi, v Val d'Iseru in Alti Badii pa tretji. Vseh šest veleslalomov je v tem tekmovalnem obdobju končal med najboljšo šesterico. Šesti je bil tudi na svetovnem prvenstvu v Courchevelu.

V cilju je trenutno 40 od skupno 60 tekmovalcev v Palisades Tahoeju, nekoč znanemu kot Squaw Valley, sicer prizorišče olimpijskih iger leta 1960.

V veleslalomskem seštevku ima po šestih preizkušnjah Odermatt 460 točk, sledi danes po prvi vožnji sedmi Norvežan Henrik Kristoffersen s 390, Kranjec pa ima 330 točk in je tretji.