femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 28.01.2023 16:31:50

Domen Prevc odličen na letalnici v Kulmu!

Norveški smučarski skakalec Halvor Egner Graneurd je zmagovalec prve tekme v poletih v sezoni svetovnega pokala. Na Kulmu je Norvežan slavil s poletoma 238 in 231 metrov ter 440,7 točke. S tretjim mestom se je v slovenskem taboru izkazal Domen Prevc, ki je zbral 425,4 točke. Vmes se je prerinil Avstrijec Stefan Kraft s 431,9 točke.

V deseterici najboljših sta končala še dva Slovenca. Timi Zajc, ki je v drugo skočil 243 metrov oziroma le meter od rekorda letalnice, je bil šesti s 391,3 točke, Žiga Jelar pa je bil sedmi s 375,9.

Najboljši slovenski skakalec v tej sezoni Anže Lanišek je bil 13. s 348,6 točke, Lovro Kos je bil 16. s 331,8, Žak Mogel pa 29. z 209,2 točke. Brez finala je po prvi seriji in 38. mestu ostal Peter Prevc.

Da bodo Slovenci v ospredju, je pred 8700 gledalci napovedala že poskusna serija, ko so bili štirje med prvo osmerico. Najdaljši polet je takrat uspel Kosu z 234 metri, točkovno sta bila boljša od njega le današnji zmagovalec Granerud in Nemec Andreas Wellinger, na koncu deveti.

Po prvi seriji je Domen Prevc z 236 metri zasedal drugo mesto, visoko je bil tudi Jelar na petem mestu. V spremenljivih razmerah je Zajc finale dočakal na 13. mestu, Lanišek na 17., Žak Mogel na 26. in Kos na 30. mestu.

Je pa slednji v drugem poletu zelo popravil vtis in pristal pri 233,5 metra ter se povzpel za 14 mest. Popravil se je tudi Anže Lanišek, z 215 m v drugi seriji se je dvignil s 17. na 13. mesto. Izjemen polet pa je v drugo uspel tudi Zajcu, 243 metrov ga je dvignilo za sedem mest.

Za razliko od njih pa je nazadoval Mogel, ki je v drugo pristal pri zgolj 126,5 m in koncu dobil dve točki za 29. mesto.

Odlično formo pa je tudi v finalu potrdil zmagovalec novoletne turneje Granerud, ki je ne le prepričljivo zmagal, temveč po šesti zmagi v sezoni tudi prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi. V tej ima zdaj 1216 točk, sledi doslej vodilni Poljak Dawid Kubacki s 1190. Poljak je tokrat v prvi seriji imel le 15. dosežek, na koncu pa je bil deseti.

Tretji je Lanišek z 961 točkami, četrti pa Kraft (891), ki je bil že 88. na stopničkah za zmagovalce ter se s tem dosežkom izenačil na tretjem mestu vseh časov z rojakom Gregorjem Schlierenzauerjem.

V nedeljo bo na istem prizorišču še ena tekma, prav tako se bo začela ob 14.15, naslednja postaja v koledarju pa bo Willingen 4. in 5. februarja.