Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 05.03.2022 14:50:46

Olimpijski prvakinji sprint v Kontiolahtiju

Nemka Denise Herrmann je zmagovalka sprinta na 7,5 km za svetovni pokal biatlonk v Kontiolahtiju na Finskem. Olimpijska prvakinja na 15 kilometrski razdalji se je uvrstila pred Norvežanko Tiril Eckhoff in Švedinjo Stino Nilsson. Najboljša Slovenka je bila Polona Klemenčič na 50. mestu.

Herrmannova je za pet sekund premagala Eckhoffovo za zmago še v svetovnem pokalu. Nilssonova je pristala na tretjem mestu za svoje prve zmagovalne stopničke v biatlonu. Vse tri biatlonke so zgrešile po eno tarčo.

Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland, vodilna v skupnem in sprinterskem seštevku svetovnega pokala, se je morala tokrat zadovoljiti z osmim mestom.

Na tekmi so nastopile tudi tri Slovenke, najbolje se je odrezala Polona Klemenčič, zgrešila je dva strela in zasedla 50. mesto (+2:14,3). Klara Vindišar s tremi zgrešenimi streli je bila 77. (+3:29,5), Nika Vindišar 82. Vindišarjeva je zgrešila štiri strele (+3:56,5).