Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 02.03.2021 20:13:59

NOVE MEDALJE!? Slovenke opravile s kvalifikacijami - TO JE SIJAJNA napoved jutrišnje tekme!

Avstrijka Marita Kramer (153,3 točke) je dobila kvalifikacije pred sredino posamično tekmo smučarskih skakalk na veliki napravi na svetovnem prvenstvu v nemškem Oberstdorfu. Najboljša Slovenka je bila svetovna prvakinja s srednje skakalnice Ema Klinec (148,8) na drugem mestu.

Po nekaj slabših skokih je 22-letna Klinčeva vendarle spet našla prave občutke pred sredino zadnjo tekmo skakalk. Že v ponedeljek na treningu je skakala zelo dobro, tokrat pa je pristala pri 130 metrih in naznanila nov boj za kolajno, že njeno tretjo v Oberstdorfu.

Tudi preostale Slovenke so nastopile dobro. Najboljša skakalka svetovnega pokala Nika Križnar (135,7) je skočila 123,5 metra in kvalifikacije končala na petem mestu.

Dobro se je odrezala tudi Urša Bogataj (129,9), ki je skočila 127 metrov in zasedla sedmo mesto. Nekoliko pa je izgubila le s slabšim doskokom.

Jerneja Brecl (123,0) je v kvalifikacijah zasedla deseto mesto, čeprav v izteku ni bila najbolj zadovoljna s 121 metrov dolgim skokom. V poskusni seriji je bila pred tem sedma.

Zadnja preizkušnja skakalk na SP bo na sporedu v sredo ob 17.15.

Značke: smučarski skoki, sp