Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Hana Huljić in Petar Grašo 1 Njena.si

Petar Grašo bo že drugič postal očka

0 28.02.2021 11:32:56

To bo še NAPETO: Odlična vožnja Slovenca, Žan Kranjec lovi stopničke!

Žan Kranjec je po polovici veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Banskem četrti. Za vodilnim zaostaja 86 stotink sekunde. Na vrhu po prvi vožnji je tako kot v soboto Francoz Mathieu Faivre, drugi je Švicar Loic Meillard (+0,42), tretji Francoz Alexis Pinturault (+0,79). Štefan Hadalin se ni uvrstil v finale.

V gorovju Pirin v Bolgariji je na sporedu še drugi moški veleslalom v 24 urah. Kranjec je osmi moški veleslalom sezone začel s startno številko 2. Prvi čas je postavil Meillard (1:11,87).

In ta čas je ostal najboljši tudi po nastopu slovenskega asa, ki je za Švicarjem zaostal 44 stotink sekunde. V soboto je bil po prvi vožnji deseti, na koncu pa je vpisal uvrstitev na 12. mesto.

Naslednji na startu aktualni svetovni prvak Faivre je za 42 stotink prehitel Meillarda ter Kranjca potisnil na tretje mesto. Vodičana je za sedem stotink prehitel le še vodilni v skupnem in veleslalomskem seštevku Pinturault.

Pinturault je sobotno preizkušnjo končal na četrtem mestu, potem ko je večji del finalne vožnje odpeljal brez ene palice, ki mu jo je iztrgalo iz dlani na enem od zavojev.

Tekmovalci, ki so nastopili za najboljšo četverico, so imeli več težav. Med temi je bil tudi zmagovalec sobotnega veleslaloma Hrvat Filip Zubčić, ki je zaostal 3,10 sekunde za 20. mesto. Kranjec je bil tako zadnji v prvi vožnji, ki je za vodilnim zaostal manj kot sekundo.

Naslednji Slovenec na startu Hadalin je prvič startal med najboljših 30. A se Vrhničanu, ki je nosil startno številko 27, premiera med veleslalomsko trideseterico ni posrečila.

V soboto je z devetim mesto prišel do uspeha kariere na veleslalomih, premierno uvrstitvijo v veleslalomsko deseterico, ko je s startno številko 47 najprej skočil na 24. pozicijo ter nato v finalu za kar 15 mest izboljšal izhodišče iz prve vožnje.

Na drugem veleslalomu pa je ostal brez točkovnega izkupička. Z zaostankom 4,44 sekunde je pristal na mestih za najboljšo trideseterico.