Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

1 08.03.2020 07:05:52

Nor uspeh za SLOVENSKI ŠPORT: Mladi skakalci so najboljši na SVETU! Poglejte to prevlado!

Slovenska mladinska skakalna reprezentanca je osvojila naslov svetovnih prvakov v nemškem Oberwiesenthalu, kjer poteka svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah. Zanesljivo so slavili pred Avstrijci in Nemci na drugem oziroma tretjem mestu.

Mladinska reprezentanca je nastopila v postavi Žak Mogel, Jan Bombek, Jernej Presečnik (vsi trije SSK Ljubno BTC) in Mark Hafnar (SK Triglav Kranj), ki je v četrtek osvojil bron na posamični tekmi.

Slovenci so bili ves čas korak pred tekmeci. Na koncu so zlato kolajno osvojili s prednostjo 29 točk pred Avstrijci in 70,1 točke pred Nemci.

Slovenska ženska mladinska reprezentanca je na SP nekaj ur prej osvojila srebrno kolajno. Boljše so bile le Avstrijke.

Značke: smučarski kros, mladi, sp