luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 12.01.2020 14:48:16

Slovenki bi bili kandidatki za vrh, če bi nastopila LAMPIČEVA! Pa ni! Razlog je TOLE!

V nemškem Dresdnu so se smučarski tekači pomerili v ekipnem sprintu za svetovni pokal.

V moški konkurenci sta Miha Šimenc in Luka Markun nastopila v finalu ter osvojila deseto mesto. Ženski dvojici Katja Višnar/Vesna Fabjan se ni uspelo prebiti v finale.

Šimenc in Markun sta v kvalifikacijah v hitrejši skupini postavila šesti čas med 15. ekipami, kar je bilo dovolj za finale. Tega sta potem končala na desetem mestu (+7,20), v izredno izenačeni konkurenci pa so jima do šestega mesta manjkale manj tri desetinke sekunde. Zmagala je ekipa Francije 1 z Renaudom Jayom in Lucasom Chanavatem, ki sta bila najhitrejša že v kvalifikacijah. Drugo mesto je z zaostankom devetih stotink sekunde osvojila Švedska 1 (Marcus Grate/Johan Haeggström) in tretje pa z zaostankom 18 stotink sekunde Rusija 1 (Andrej Krasnov/Gleb Retivih).

Z Višnarjevo bi morala teči v soboto druga v posamičnem sprintu Anamarija Lampič, a ji je nastop preprečila bolezen oziroma bolečine v želodcu. Višnarjeva in Fabjanova sta v svoji polfinalni skupini postavili četrti čas, kar pa je bilo premalo za uvrstitev v finale. Druga skupina je bila namreč hitrejša, saj se je iz nje v finale prebilo kar osem ekip. Slovenki sta na koncu osvojili 12. mesto.

V finalu je zmagala ekipa Švedska 1, za katero sta tekli Maja Dahlqvist in Linn Svahn, pred Švico 1 (Laurien van der Graaff/Nadine Faehndrich), ki je zaostala devet stotink sekunde, in Švedsko 2 z Evelino Settlin in Linn Sömskar (+3,27). Najhitrejši iz kvalifikacij Norvežanki Julie Myhre in Maiken Caspersen Falla sta končali na četrtem mestu.

Karavana smučarjev tekačev se zdaj seli v Nove Mesto na Češkem, kjer bodo prihodnji konec tedna na sporedu tekme na razdalji.