Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

0 24.03.2019 11:42:38

FANTASTIČNO: Slovenija, veseli se! Domen Prevc poskrbel za veliko slavje v PLANICI

Jurij Kodrun
V Planici se je končala še 40. sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih.

Kobayashi, skupni zmagovalec pokala, je v prvi seriji izenačil drugi najdaljši polet v zgodovini in s 252 m postavil rekord planiške velikanke. V drugo pa je poletel 230,5 metra daleč za ubranitev vodstva in planiško zmago.

Domen Prevc je v prvi seriji skočil 239,5 metra daleč, v drugo pa 222,5 metra za druge stopničke sezone in desete v karieri.

Na 5. mestu je končal Timi Zajc (425,4), s skokoma 231,5 in 229,5 metra, Anže Semenič je slovenske uvrstitve v prvi deseterici zaokrožil na devetem mestu (413,8 točke), ko je v prvi seriji s skokom dolgim 241,0 metra postavil osebni mejnik, v finalu pa je bil dolg 224,0 metra.

Peter Prevc je bil 19. (381,0; 221,5/204,5 m), Anže Lanišek pa 29. (317,8; 195,5/201,5 m).

Ryoyu Kobayashi je v seštevku svetovnega pokala še pred finalno tekmo sezone, v kateri se je pomerilo najboljših 30, osvojil veliki kristalni globus. Japonski zvezdnik je sezono končal z izkupičkom 2085 točk. Drugi je bil v seštevku sezone Avstrijec Stefan Kraft (1349), tretji Poljak Kamil Stoch (1288).

V skupnem seštevku sta dva Slovenca sezono končala v prvi petnajsterici. Timi Zajc (833) na devetem mestu in Domen Prevc (542) na 13.

Kobayashi je slavil tudi v skupnem seštevku sedmih planiških serij, Eisenbichler je bil drugi, Zajc tretji, Domen Prevc peti.

Japonski as Kobayashi je dobil tudi mali kristalni globus za seštevek sezone v poletih. Eisenbichler je bil po šestih tekmah na letalnicah drugi, Poljak Piotr Žyla tretji, najboljša Slovenca sta Domen Prevc in Timi Zajc na četrtem in šestem mestu.

Kobayashi je v Planici izvrstno zaokrožil sanjsko sezono, v kateri je pobral vse, kar se je pobrati dalo, izjema je bilo le svetovno prvenstvo v Seefeldu.

V pokalu narodov je slavila Poljska (6083) pred Nemčijo (5650) in Japonsko (4813), Slovenija pa je zimo sklenila na šestem mestu (3736).

Po podatkih organizatorjev si je današnjo finalno tekmo sezone v dolini pod Poncami ogledalo 14.300 gledalcev.

Značke: planica, skoki, poleti