doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 03.03.2019 16:35:53

Holundu kraljevska tekaška preizkušnja v Seefeldu

Norveški smučarski tekač Hans Christer Holund (1:49:59,3) je osvojil zlato kolajno v današnjem teku na 50 km na svetovnem prvenstvu v avstrijskem Seefeldu. Odličje srebrnega leska je v kraljevski tekaški disciplini osvojil Rus Aleksander Bolšunov (+27,8), bronastega pa Norvežan Sjur Roethe (+57,8).

Za 30-letnega Holunda je to prva kolajna na svetovnem prvenstvu, na lanskih zimskih olimpijskih igrah v južnokorejskem Pyeongchangu je osvojil tretje mesto v skiatlonu na 30 km, na tekmah za svetovni pokal pa še ni zmagal.

Slovenskih tekačev ni bilo na današnji zadnji preizkušnji na letošnjem SP v nordijskem smučanju v Seefeldu.

Čez dve leti bo najboljše tekmovalce in tekmovalke v nordijskem smučanju gostil nemški Oberstdorf, čez štiri pa Planica.

Značke: smučarski tek, sp