Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

zu
5 11.02.2019 16:45:09

ŠTEEEEEEEFAAAAN!!! Slovenija, veseli se! To je nov velik dan za SLOVENIJO! Kaj si ti nor, Hadalin?

Noro, po Ilki Štuhec je zdaj svoj veliki trenutek dočakal še Štefan Hadalin!

Že po smukaškem delu kombinacije smo poročali, da je imel Hadalin veliko sreče in da je kljub 30. mestu v boju za kolajno. S sijajno slalomsko predstavo je na koncu zaostal le za Alexisom Pinturaultom.

Slednji je bil nesporni favorit za osvojitev zlate kolajne in je to tudi upravičil. Toda tudi zgolj v slalomu je zaostal za 12 stotink, a v cilj prišel s skupno 24 stotinkami prednosti pred 23-letnikom iz Vrhnike.

hadalin smuk pm

Vrhničan je seveda z nestrpnostjo čakal, kaj bosta kot naslednja pokazala Victor Muffat-Jeandet in Marco Schwarz. Toda tako Francoz kot Avstrijec sta zaostala precej za Hadalinom, ki je imel najboljši čas slaloma.

Po slalomskem znanju sta bila nevarna le še Luca Aerni in Ricardo Tonetti, a sta v vse močnejšem sneženju zaostala za Vrhničanom.

hadalin slalom re

Nato so bili na koncu na vrsti le še smukači, ki so imeli pred Hadalinom in Pinturaultom tudi do sekunde in pol boljše čase smuka, a to jim na slalomu ni pomagalo, slovensko smučanje pa je nenadejano že po sedmih dneh prvenstva prišlo do druge kolajne. Srebrna, ki se sveti kot zlata za Hadalina.

Klemen Kosi je tekmo končal na 24. mestu z 2,39 sekunde zaostanka, Boštjan Kline je na slalomskem delu odstopil, Miha Hrobat, 34. po smuku, pa je na koncu pristal na 33. mestu (+ 3,66).

Po smukaškem delu preizkušnje je bil sicer prvi Italijan Dominik Paris, za tri stotinke je bil hitrejši od Američana Ryana Cochrana-Seigleja in za 38 stotink od Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, a nihče med njimi na koncu ni bil blizu vrha. Paris je bil deveti, Američan 18., Norvežan pa 22.

Med slovensko četverico je bil po smuku najboljši Kosi na 17. mestu, Kline je bil po smuku 26., Hadalin je bil po polovici tekme na 30. mestu z zaostankom 1,88 sekunde.

Hadalin je poskrbel za skupno 23. slovensko medaljo na SP v smučanju, ter peto kolajno moškega dela ekipe in šele prvo po Mitji Kuncu, ki je bil leta 2001 bronast v slalomu.