Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 12.01.2019 14:33:12

Vittozijevi še zasledovalna tekma biatlonk

Italijanska biatlonka Lisa Vittozzi je četrtkovi zmagi v sprintu danes dodala še prvo mesto v zasledovanju. Na tekmi svetovnega pokala v Oberhofu je slavila pred Slovakinjo Anastazijo Kuzmino, tretja je bila Francozinja Anais Chevalier. Slovenke se na zasledovanje niso uvrstile.

Vittozzijeva je vpisala svojo drugo posamično zmago. Na strelišču je zgrešila dvakrat, pred Kuzmino, ki je mimo poslala štiri strele, je slavila s 14,5 sekunde prednosti. Chevalierjeva je zgrešila petkrat, zaostala je 27,9 sekunde.

Vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Italijanka Dorothea Wierer je napredovala s 24. na peto mesto, še večji skok je uspel danes šesti Nemki Franziski Preuss, ki je bila v sprintu 45.

Po desetih tekmah ima Wiererjeva v skupnem seštevku 42 točk prednosti pred Vittozzijevo. Tretja je Slovakinja Paulina Fialkova, ki ima še 22 točk manj. Od Slovenk je do točk zaenkrat prišla le Urška Poje, s tremi je na 79. mestu.

Ob 15. uri bo v Oberhofu še zasledovanje za biatlonce, od Slovencev bodo startali Klemen Bauer, Mitja Drinovec in Rok Tršan.