Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 25.03.2018 17:02:47

Takansahijevi za konec nova zmaga, Bogatajeva peta

Japonka Sara Takanashi je po sobotni dobila tudi nedeljsko tekmo svetovnega pokala v smučarskih skokih v Oberstdorfu.

Na zadnji preizkušnji sezone je Takanashijeva za skoka 99 in 102,5 metra dobila 250,4 točke in tako prišla že do svoje 55. zmage v svetovnem pokalu. Najboljša Slovenka je bila Urša Bogataj na petem mestu.

Bogatajeva je skočila 95,5 in 92,5 metra ter dobila 212,5 točke. Drugo mesto je pripadlo Avstrijski Danieli Iraschko-Stolz (238,8 točke), v drugi seriji je s 103 metri postavila daljavo dneva, tretje pa skupni zmagovalki svetovnega pokala, Norvežanki Maren Lundby (231,0).

V finalu so nastopile še štiri Slovenke. Ema Klinec je bila 13., Nika Križnar 15., Špela Rogelj 17. in Jerneja Brecl 20. Že v prvi seriji je izpadla Katra Komar, tekmo je končala na 38. mestu.