Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 18.03.2018 16:38:09

Klaebo do prvega velikega kristalnega globusa, zadnja preizkušnja Bolšunovu

Norveški smučarski tekač Johannes Klaebo je zaznamoval sezono 2017/18. Na letošnjih zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu je osvojil tri odličja najbolj žlahtnega leska, prvič v svoji karieri pa je osvojil tudi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala. Z 21 leti je postal tudi najmlajši skupni zmagovalec.

Na današnji sklepni preizkušnji svetovnega pokala v švedskem Falunu je Klaebo osvojil šele 25. mesto. Na zasledovalni preizkušnji na 15 kilometrov je slavil Rus Aleksander Bolšunov (35:03,3), za njim pa sta se uvrstila Kanadčan Alex Harvey (+47,1) in Švicar Dario Cologna (+47,5).

Edini slovenski predstavnik na današnji preizkušnji Miha Šimenc je zasedel 77. mesto, za zmagovalcem pa je zaostal 11:20,3 minute.

V skupni razvrstitvi je Klaebo zbral 1409 točk, drugouvrščeni Cologna 1209, tretjeuvrščeni Norvežan Martin Johnsrud Sundby pa 1261 točk. Najboljši Slovenec Janez Lampič je sezono končal na 125. mestu (12 točk).

Na sklepni ženski tekmi v tej sezoni je smetano pobrala norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen. Drugo mesto je na zasledovalni preizkušnji na 10 kilometrov osvojila Američanka Jessica Diggins (+16,7), tretje pa njena rojakinja Sadie Bjoernsen (+1:11,5). Najboljša Slovenka je bila Anamarija Lampič na 26. mestu (+3:08,2). Alenka Čebašek je osvojila 51. mesto (+5:18,7), medtem ko Vesna Fabjan tekme ni začela.

Zmage v skupnem seštevku se je veselila Norvežanka Heidi Weng, ki je danes osvojila 18. mesto, štirideset točk manj je na koncu sezone zbrala Digginsova. Najboljša Slovenka Lampič je sezono sklenila na 30. mestu.

Značke: smučarski tek, sta