Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 17.03.2018 11:54:49

Shiffrinova najhitrejša, Slovenke bodo v finalu napadale iz ozadja

Američanka Mikaela Shifffrin vodi po prvi vožnji zadnjega ženskega slaloma v sezoni svetovnega pokala alpskih smučark v Aareju na Švedskem. Na drugem mestu je Avstrijka Bernadette Schild (+0,49), tretja je Slovakinja Petra Vlhova (+0,55). V finalni vožnji bodo nastopile vse tri slovenske predstavnice Ana Bucik, Meta Hrovat in Maruša Ferk.

Domačinka Frida Hansdotter, ki je v Pyeongchangu osvojila naslov olimpijske prvakinje v slalomu, je po prvi vožnji na šestem mestu (+0,72).

Na startu so bile tri Slovenke in vse so se prebile v finale. Bucikova je vpisala 16. čas, za vodilno Američanko pa je zaostala 2,49 sekunde. Sedemnajsta je Hrovatova (+2,57), ki se je na progi zadržala osem stotink sekunde dlje. Ferkova je na repu rezultatske lestvice na 21. mestu (+3,25) od dvaindvajset uvrščenih. Na finalu sezone se sicer točke svetovnega pokala delijo le prvi petnajsterici.

Bucikova in Ferkova sta si nastop na zadnjem slalomu v sezoni priborili z 22. in 25. mestom v seštevku discipline, Hrovatova pa si je povabilo na slalomski finale priborila kot aktualna mladinska svetovna slalomska prvakinja.

Slalomski mali kristalni globus je bil oddan že pred Švedsko. Osvojila ga je Shiffrinova, ki je predčasno potrdila tudi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku sezone.