Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 17.02.2018 11:46:47

Po prvi predaji je dišalo celo na kolajno!

Norveška ženska štafeta je zmagovalka tekme v smučarskem teku na 4x5 kilometrov na olimpijskih igrah v Pyeongchangu. Drugo mesto so osvojile Švedinje, tretje pa so bile članice olimpijske ekipe Rusije. Slovenska ekipa v postavi Anamarija Lampič, Katja Višnar, Alenka Čebašek in Vesna Fabjan je osvojila osmo mesto.

Slovenke so dobro odprle tekmo, saj je Lampičeva po prvi predaji in klasičnem teku pet kilometrov z zgolj štirimi sekundami zaostanka pretekla kot druga, nato je Višnarjeva v klasiki z minuto zaostanka padla na sedmo mesto, Čebaškova je z minuto in desetimi sekundami prav tako predala kot sedma, Fabjanova pa je do konca zaostala še nekaj več kot minuto, skupaj 2:31 in osvojila osmo mesto.

Norvežanka Marit Bjoergen je v zadnji predaji le strla odpor tekmic, v zaključnih metrih tudi najtesnejših konkurentk Švedinj in tako prišla že do 13 kolajne na olimpijskih igrah ter se na vrhu prejemnikov z največ olimpijskimi kolajnami na zimskih igrah izenačila z legendarnim Olejem Einarjem Bjoerndalnom.

Smučarski tek, ženske, štafeta 4x5 km
ZLATO: Norveška
SREBRO: Švedska
BRON: Olimpijska reprezentanca Rusije