skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 13.02.2018 10:14:54

Najhitrejša Nilssonova, tri Slovenke v četrtfinalu

Katja Višnar s 5., Anamarija Lampič z 11. in Alenka Čebašek z 29. izidom kvalifikacij sprinta v smučarskem teku so se uvrstile v današnji četrtfinale oziroma finalni del olimpijskega tekmovanja v Pyeongchangu, ki se začne ob 12. uri. Izpadla je Nika Razinger na 52. mestu.

Najhitrejša je bila 24-letna Švedinja Stina Nilsson, na igrah v Južni Koreji že zmagovalka v skiatlonu, ki je za 39 stotink sekunde premagala tri leta starejšo Norvežanko Maike Caspersen Fallo. Tretja je bila zmagovalka letošnje Planice, Finka Krista Parmakosti z zaostankom 3,56 sekunde, 24 stotink za njo je končala še ena Švedinja, Hanna Falk.

V slovenskem taboru sta favoritinji za visoka mesta predvsem 33-letna Višnarjeva, ki je za zmagovalko zaostala 6,5 sekunde, in debitantka na igrah, 22-letna Anamarija Lampič, zmagovalka lanske generalke v Pyeongchangu, ki je bila 7,83 sekunde počasnejša od najhitrejše Švedinje.

V današnjih moških kvalifikacijah bosta nastopila Miha Šimenc in Janez Lampič.