Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 11.02.2018 13:51:08

Peifferju olimpijski naslov v sprintu, Fak ni bil dovolj natančen

Nemški biatlonec Arnd Peiffer je na olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojil zlato medaljo v sprintu. Peiffer je bil eden redkih biatloncev z desetimi zadetimi streli, enak strelski dosežek je uspel tudi drugouvrščenemu Čehu Michalu Krčmarju, ki pa je bil v teku počasnejši za 4,4 sekunde. Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak na 23. mestu.

Bron je na 10-kilometrski tekmi osvojil Italijan Dominik Windisch, ki je ob enem zgrešenem strelu zaostal 7,7 sekunde.

Fak je na 23. mestu zaostal 55,4 sekunde, ob tem je zgrešil dva strela. Dvakrat je bil nenatančen tudi Klemen Bauer, ki je bil od Faka počasnejši za 2,2 sekunde, kar je na koncu zadoščalo za 26. mesto.

Miha Dovžan je pustil dve nepokriti tarči, od Peifferja je bil počasnejši 2:03,4 minute, kar je bilo dovolj za 53. mesto.

Mitja Drinovec je bil 72., zgrešil je trikrat, zaostal pa je 2:34,9 minute.

Velika poraženca tekme sta bila prva favorita, Francoz Martin Fourcade in Norvežan Johannes Thingnes Boe. Prvi je bil s tremi zgrešenimi streli osmi, drugi pa 31., mimo je poslal štiri strele.

Nemci so sicer zabeležili izvrsten ekipni uspeh. Štirje so namreč končali v prvi enajsterici. Peiffer, Krčmar in Finec Olli Hiidensalo so bili trije biatlonci v prvi dvajseterici, ki so tekmo končali z desetimi zadetimi streli.

Peiffer, Krčmar in Windisch so osvojili svoje prve posamične medalje, Nemec in Italija pa sta pred štirimi leti v Sočiju osvojila kolajni v štafeti. Peiffer je bil takrat srebrn, Windisch pa bronast.

Na ponedeljkovi zasledovalni tekmi, nanjo se je uvrstilo 60 najboljših z današnjega sprinta, bodo od Slovencev nastopili Fak, Bauer in Dovžan.

Značke: zoi 2018, biatlon