Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

su
0 10.02.2018 16:20:11

SVETOVNA PREMIERA v Pjongčangu po številnih težavah vendarle končana. Izjemni Prevc napredoval, zlato ...

Po številnih težavah so organizatorji le uspeli pod streho spraviti prvo posamično preizkušnjo v Pjongčangu.

V finalu smo gledali serijo z izjemno dolgimi skoki. Tako so kar nekajkrat skakalci preleteli 110-metrsko znamko in kar dvakrat izenačili rekord skakalnice. Na srednji skakalnici je zlato osvojil Nemec Andreas Wellinger, ki je s 113,5 metri napredoval s petega na sam vrh.

wellinger re

Drugi je bil  Johann Andre Forfang, bron pa je osvojil Robert Johansson, ki je prav tako kot Wellinger dosegel rekord skakalnice s 113,5 metri.Branilec zlate kolajne iz Sočija Kamil Stoch je bil šele četrti, vodilni po prvi seriji Stefan Hula pa je osvojil peto mesto.

stoch re

Slovenci so bili povprečni, nekaj dobrih znakov pa je vseeno bilo. Tako je denimo Peter Prevc po štirikratnem čakanju v prvi seriji v drugo skorajda dosegel rekord skakalnice in se s 24. mesta povzpel na 12. mesto. Tilen Bartol pa je po 12. mestu v prvo nato s skokom dolgim 112 metrov pristal na 16. mestu.

Edini preostali finalist Jernej Damjan je v drugo še malce pokvaril svojo uvrstitev, s 95,5 metri pa je zasedel končno 28. mesto.

Videli smo sicer svetovno premiero v smučarskih skokih. Saj ne, da bi organizatorji to želeli, toda tekma je trajala kar dva dni. Po tamkajšnjem času se je namreč zavlekla v naslednji dan. Vse skupaj je trajalo kar 2 uri in 45 minut, največji osmoljenec pa je bil Simon Ammann, ki je moral na startno rampo reci in piši sedemkrat!