Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 28.01.2018 13:37:44

Vlhovi slalomska generalka pred Pyeongchangom, Ferkova 20., Bucikova 26.

Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švicarskem Lenzerheideju. Slovakinja je slavila s prednostjo desetinke sekunde pred drugo Švedinjo Frido Hansdotter in tretjo Švicarko Wendy Holdener (+0,52). Maruša Ferk je bila najboljša Slovenka na 20. mestu, Ana Bucik je po ponesrečenem finalu pristala na zadnjem, 26. mestu.

Vodilni v karavani Mikaeli Shiffrin, ki je vodila po prvi vožnji, se je v finalu pripetila napaka ter je slalomsko preizkušnjo prvič v tej sezoni končala brez uvrstitve.

Američanka je zmagala na zadnjih petih slalomih, tokrat pa je še drugič v sezoni na klasičnih slalomih slavila Vlhova, ki je dobila tudi uvodni slalom v Leviju, na katerem je bila 22-letna Američanka druga.

Alpske smučarke v torek čaka še mestna paralelna tekma v Stockholmu ter pred zimskimi olimpijskimi igrami smuka 3. in 4. februarja v Garmisch-Partenkirchnu.