Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 28.01.2018 11:15:02

Shiffrinova v vodstvu, Bucikova in Ferkova v finalu

Ana Bucik
Vodilna v karavani Mikaela Shiffrin vodi po prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švicarskem Lenzerheideju. Američanka si je zagotovila 65 stotink sekunde naskoka pred prvo zasledovalko, domačinko Wendy Holdener. Tretja Švedinja Frida Hansdotter zaostaja 83 stotink. V finalu bosta nastopili dve Slovenki Ana Bucik in Maruša Ferk.

Bucikova je vpisala 11. čas, za vodilno je zaostala 2,56 sekunde, zaostanek Ferkove na 25. mestu znaša že 4,12 sekunde.

Obetavni Gorenjki Meti Hrovat, ki je na sobotnem veleslalomu s tretjim mestom osvojila prve stopničke v karieri, se prva slalomska vožnja ni posrečila. Hrovatova je naredila veliko napako po drugem merjenju vmesnega časa. Pristala je na zadnjem, 46. mestu med uvrščenimi (+11,19). Četrta Slovenka Klara Livk je odstopila po prvem merjenju vmesnega časa.

Shiffrinova bo lovila svojo 42. zmago v svetovnem pokalu, 31. slalomsko, enajsto zmago v sezoni ter šesto zaporedno zmago na klasičnih slalomih. Le na uvodnem slalomu v Leviju je bila 22-letna Američanka druga, zmagala pa je Slovakinja Petra Vlhova.