Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

0 28.01.2018 08:32:56

Dokazal, da še ni za staro šaro: še druga zmaga v treh dneh za Roberta Kranjca

Kranjec je odločen, da se vrne še močnejši in še boljši.
Nikola Miljković
Slovenski smučarski skakalec Robert Kranjec je na celinskem pokalu v Sapporu dobil še drugo tekmo v treh dneh. Tokrat je zmagal na veliki skakalnici, družbo na zmagovalnem odru mu je z drugim mestom delal še Nejc Dežman, ki je s tem osvojil sedmo kvoto Slovenije v naslednji periodi svetovnega pokala.

Kranjec je na 15. tekmi sezone v celinskem pokalu z odličnim finalnim skokom, dolgim 140 m, še drugič v treh dneh ugnal vso konkurenco, potem ko je bil po prvi seriji deveti. Na koncu je zbral 236,7 točke, le desetinko več od vodilnega po prvi seriji, Dežmana, ki je z današnjim drugim mestom obenem prevzel skupno vodstvo v celinskem pokalu, za nameček pa je Sloveniji priboril dodatno mesto za tekme svetovnega pokala prihodnji konec tedna v Willingenu in marca v Lahtiju.

Točke so od Slovencev osvojili še Anže Lanišek na 14. mestu, Tomaž Naglič na 20. mestu in Rok Tarman na 28. mestu.

Naslednja postojanka celinskega pokala bo prihodnji konec tedna v Planici.