Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 14.01.2018 15:20:05

Hirscherju premierna zmaga v Wengnu, peta slovenska slalomska ničla

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagal na slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengnu. Norvežan Henrik Kristoffersen je na drugem mestu zaostal 93 stotink sekunde, tretji je bil Šved Andre Myhrer (+1,72). Štefan Hadalin in Žan Kranjec se nista uvrstila v finale.

Smučar iz okolice Salzburga je zmagal na petih slalomih v tej sezoni (Val d'Isere, Madonna di Campiglio, Zagreb, Adelboden, Wengen), le uvodnega v Leviju je dobil Nemec Felix Neureuther, ki je zaradi poškodbe na prisilnem počitku.

Hirscher je vpisal še 53. zmago in je skoraj ujel rojaka Hermanna Maierja, ki je s 54 zmagami na drugem mestu večne lestvice najuspešnejših alpskih smučarjev v zgodovini svetovnega pokala. Prvi je Šved Ingemar Stenmark (86).

V absolutni kategoriji je Hirscher na šestem mestu, pred njim pa so Stenmark (86), Američanka Lindsey Vonn (78), Avstrijka Annemarie Moser-Pröll (62), Švicarka Vreni Schneider (55) in Maier (54).

Najboljši smučar zadnjih šestih zim je vpisal svojo še 25. slalomsko zmago v svetovnem pokalu. Več jih imata v moški konkurenci le Italijan Alberto Tomba (35) in Stenmark (40). To je njegova osma zmaga v svetovnem pokalu od začetka sezone. Več, deset, jih je v sezoni nanizala le Američanka Mikaela Shiffrin. Hirscher je Avstriji prismučal 30. zmago v Wengnu.

Avstrijec (974 točk) je še okrepil vodstvo v skupnem seštevku, prvi zasledovalec Kristoffersen (800) zaostaja 174 točk, danes osmi Francoz Alexis Pinturault (579) na tretjem mestu pa 395 točk. Hirscher (554) vodi tudi v slalomskem seštevku s 119 točkami prednosti pred norveškim izzivalcem (435). Na vrhu je tudi v veleslalomskem seštevku.

Hirscher je bil najhitrejši na obeh progah. Kristoffersen, tretji na prvi progi, je dobil skandinavski boj za drugo mesto, ko je za 79 stotink ugnal Myhrerja, ki je bil drugi po prvi vožnji.

Naslednji slalom bo prihodnjo nedeljo v Kitzbühlu, pred olimpijskimi igrami pa se bodo alpski smučarji pomerili še 23. januarja na nočnem slalomu pod žarometi v Schladmingu.