Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 14.01.2018 12:47:38

Slovenki peti v ekipnem sprintu

Švedska je še četrtič zapored dobila svetovni pokal smučarskih tekačic v ekipnem sprintu. Na ulicah Dresdna je slavila dvojno zmago; Ida Ingemarsdotter in Maja Dahlqvist sta zmagali pred Hanno Falk in Stino Nilsson (+0,16 sekunde), na petem mestu stau končali Slovenki Alenka Čebašek in Vesna Fabjan (+4,46).

Še ena slovenska dvojica je obstala v polfinalu. Katja Višnar in Nika Razinger sta za prebojem v finale najboljše deseterice na 14. mestu zaostali za 1,54 sekunde.

V moški konkurenci sta zmagala Italijana Dietmar Nöckler in Federico Pellegrino pred Švedoma Emilom Jönssonom in Teodorjem Petersonom, tretja sta bila Rusa Andrej Krasnov in Gleb Jetvih. Slovenija je imela na startu tudi dve moški ekipi, nobena se ni prebila v finale.

Miha Šimenc in Janez Lampič sta zasedla 17. mesto, Luka Prosen in Miha Dolar pa sta bila zadnja, 26.

Naslednji konec tedna bodo smučarski tekači nastopili v dolini pod Poncami, saj bo naslednje tekme svetovnega pokala 20. in 21. januarja gostila Planica.