Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 18.12.2017 19:32:41

Kranjec paralelno tekmo končal v prvem krogu

Žan Kranjec je po zgodovinskih stopničkah, ko je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih za svetovni pokal alpskih smučarjev, nocoj izpadel v prvem krogu paralelnega veleslaloma v Alta Badii. Edini slovenski predstavnik se ni prebil v osmino finala, potem ko je bil od njega obakrat hitrejši Avstrijec Stefan Brennsteiner.

Edini slovenski predstavnik se ni prebil v osmino finala, potem ko je bil od njega obakrat hitrejši Avstrijec Stefan Brennsteiner.

Tekmovalci so se najprej v spodnjem delu klasične veleslalomske proge na Gran Risi pomerili v medsebojnih dvobojih šestnajstine finala in to v dveh vožnjah.

Na rdeči progi je Kranjec po počasnejšem startu za avstrijskim tekmecem, ki je vozil na modri progi, v cilju zaostal sedem stotink sekunde. V drugi vožnji paralelnega vijuganja med vratci sta se tekmovalca zamenjala, a je bil Kranjec tudi v drugo počasnejši, zaostal je tri stotinke sekunde.

Kranjec je v Alta Badii v nedeljo odlično nastopil na klasičnem specialnem veleslalomu, ko je za tretje mesto, prve stopničke v svetovnem pokalu, zaostal le za zmagovalcem Avstrijcem Marcelom Hirscherjem in drugouvrščenim Norvežanom Henrikom Kristoffersenom.

Zanimivo tekmovanje se je razpletlo z velikim skandinavskim finalom, v katerem je Šved Matts Olsson za tri stotinke sekunde ugnal Kristoferssena za prvo, krstno zmago na tekmah v Alta Badii in v svetovnem pokalu. Najnižjo stopničko zmagovalnega odra je zasedel avstrijski as Marcel Hirscher, ki je v malem finalu za osem stotink sekunde premagal Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja.

Kristoffersen (445) je z drugim mestom prevzel mesto vodilnega v seštevku sezone, Hirscher (434), ki tako visoko na paralelnih tekmah v Alta Badii še ni bil nikoli, pa je po novem drugi. Zato pa Avstrijec (320) vodi pred Norvežanom (285) v veleslalomskem seštevku. Kranjec je na tekmi osvojil 21. mesto, v skupnem seštevku je 24., v veleslalomskem pa je na sedmem mestu.

Zadnja moška tekma v tehničnih disciplinah v koledarskem letu bo petkov nočni slalom pod žarometi v Madonni di Campiglio z dvema Slovencema Kranjcem in Štefanom Hadalinom na startu.