Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

zu
2 17.12.2017 13:25:15

ZGODOVINSKO: Žan Kranjec zablestel v Alta Badii

Žan Kranjec
Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Alta Badii. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen. S tretjim mestom se je izkazal edini slovenski finalist Žan Kranjec, ki se je na veleslalomu na progi Gran Risa prvič v karieri zavihtel na stopničke v svetovnem pokalu.

Kranjec je lansko veleslalomsko klasiko končal na četrtem mestu, potem ko je bil četrti tudi na uvodni preizkušnji v Söldnu. Četrto mesto je bil njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu do letošnje preizkušnje v Alta Badii.

Kranjec je na novo spisal tudi zgodovino slovenskega alpskega smučanja, saj je tretje mesto najvišja slovenska uvrstitev na veleslalomih v Alta Badii.

Kranjec je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih v svetovnem pokalu. Pred Kranjcem je veleslalomske stopničke v moški konkurenci osvojil Uroš Pavlovčič s tretjim mestom v Kranjski Gori 20. decembra 2001.

Značke: kranjec, veleslalom