Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

ela mei2 Njena.si

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 16.12.2017 15:47:07

Svindal še drugič pokoril smukaško konkurenco v Val Gardeni, Slovencem ničla

Aksel Lund Svindal je zmagovalec smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v italijanski Val Gardeni. Norveški as je za 34. zmago v svetovnem pokalu za 59 stotink sekunde na drugem mestu ugnal rojaka Kjetila Jansruda. Najvišje uvrščeni Avstrijec je bil Max Franz (+0,85) na tretjem mestu.

Na startu so bili tudi štirje Slovenci Boštjan Kline, Martin Čater, Klemen Kosi in Rok Perko, ki pa so bili daleč od boja za točke svetovnega pokala. Najboljši Slovenec je bil Kline šele na 54. mestu z zaostankom 3,31 sekunde za Svindalom. Kosi je vpisal 56. mesto (+3,33), Čater je bil 59. (+3,47), Perko, z 32. leti najstarejši član slovenske ekipe, pa 67. (+4,78). Povratnik po poškodbi Perko je prvič nastopil v svetovnem pokalu po skoraj desetih mesecih.

Slovenskemu glavnemu adutu na tekmi, ki je na petkovem superveleslalomu s 13. mestom prišel do najboljšega izida v sezoni, nastop ni uspel po željah. Kline, ki je že trikrat stal na stopničkah v svetovnem pokalu, letos pa je na smuku v Kvitfjellu vpisal tudi krstno zmago, je s startno številko 10 precej časa izgubil že v zgornjem, drsalnem delu proge, po nekaj napakah, pa se mu je k času dodalo še kar nekaj dragocenih desetink. Ob prihodu v ciljno areno je zasedel deveto mesto, prehitel je le Italijana Petra Filla, njegov zaostanek za takratnim vodilnim pa je znašal prevelikih 1,97 sekunde.

"Vse smo poskušali. Vedeli smo, kje je smo imeli težave, danes pa so se ponovile. To sta prva dva segmenta. Nadaljevanje po progi je potem posledica slabe hitrosti zgoraj. To je četrto leto zaporedoma, ko v Val Gardeni na smuku nismo nič naredili. A še vedno verjamemo in ne odstopamo. Bilo je malo nemira v glavi, predvsem zaradi okolice. Bormio je naslednja postaja, treba se je pripraviti in tam pokazati koliko smo vredni," puške v koruzo po novi smukaški ničli v tej sezoni, brez točkovnega izkupička so Slovenci ostali tudi na smuku v Beaver Creeku, ni vrgel glavni trener slovenske smukaške ekipe Peter  Pen. Nova priložnost za popravni izpit in slovenski smukaški preboj bo tako 28. decembra na smuku v Bormiu, kjer je leta 2009 zmagal Andrej Jerman.

Svindal, ki je zmagal že na smuku v Beaver Creeku, v Lake Louisu pa je bil tretji, je z drugo zmago v sezoni prevzel vodstvo v skupnem in smukaškem seštevku. Svindal je šestič zmagal v Val Gardeni, po letu 2015 drugič na smukih, preostale štiri zmage na progi Saslong so superveleslalomske.

"Nekako sem že navajen na to, da imam težave s poškodbami. Moje koleno me je znova bolelo po Beaver Creeku. Vendar sem se tokrat zanašal na veliko izkušenj, nekako sem se uspel prepričati, da sem pozabil na slabe stvari s treningov in, za čuda, je delovalo," je bil po zmagi sproščen 34-letni Svindal. Po startni številki 20 se trojica na vrhu ni spremenila, čeprav je bil Švicar Gilles Roulin na robu senzacije, ko je s startno številko 32 skočil tik pod stopničke na četrto mesto, oder za zmagovalce pa je zgrešil za 15 stotink sekunde.

V razvrstitvi sezone prva tri mesta zasedajo Norvežani, in sicer Svindal, Jansrud in slalomski specialist Henrik Kristoffersen. Prvi ne-Norvežan v skupnem seštevku je Avstrijec Marcel Hirscher na četrtem mestu. V smukaškem seštevku je Svindal pred Švicarjem Beatom Feuzom in rojakom Jansrudom.

V nedeljo bo v Alta Badii klasični veleslalom na progi Gran Risa s tremi Slovenci na startu. Slovenske barve bodo branili Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Miha Hrobat.