Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 10.12.2017 15:06:32

Norveška zmagala med moškimi štafetami, Slovenija 14. (dopolnjeno)

m24
Norveška je zmagala na moški štafetni tekmi biatlonskega svetovnega pokala v Hochfilznu (1:18:00,0/0+9). Druga je bila Nemčija (+1:54,9/0+17), tretja pa Francija (+2:34,0/3+13). Slovenski predstavniki Miha Dovžan, Klemen Bauer, Mitja Drinovec in Jakov Fak so končali na 14. mestu (+6:12,6/5+20).

Na prvi štafetni preizkušnji zime je nastopilo 26 moških ekip, 18 pa jih je prišlo do cilja; ostale so predčasno končale, ko so zaostale za krog za najhitrejšimi. Slovenci so v vetrovnem in oblačnem vremenu vse zapravili že v prvi predaji, ko je moral Dovžan takoj po streljanju leže kot stoje po enkrat v kazenski krog. Predal je na 20. mestu. Bauer je moral nato prav tako prvič v kazenskih krog, po drugem streljanju pa kar dvakrat.

Slovenija je bila po polovici z štirimi minutami in tri četrt za vodilno Norveško na 19. mestu. V tretji slovenski predaji se je izkazal Drinovec, ki je petkrat dodatno vstavljal naboje in se izognil kazenskemu krogu. Fak je začel na 19. mestu (+5:52,2) za še naprej zanesljivo prvo Norveško. Najboljši slovenski reprezentant je bil brez napake na prvem strelskem postanku, na drugem pa je trikrat popravljal in četverici zagotovil 14. mesto.

Prepričljivo so slavili Ole Einar Bjoerndalen, Henrik L'Abee-Lund, Erlend Bjoentegaard in Lars Helge Birkeland.