Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 26.11.2017 15:09:56

Kline na superveleslalomu s številko 6, Bucikova na slalomu s številko 12

Alpske smučarke se bodo v Killingtonu v ameriški zvezni državi Vermont pomerile na drugem slalomu svetovnega pokala, alpske smučarje pa v kanadskem Lake Louisu čaka uvodni superveleslalom. Prvi slovenski favorit Boštjan Kline ima startno številko 6, prva slovenska favoritinja Ana Bucik pa številko 12.

Vsega skupaj bo danes onstran Atlantika možno spremljati osem slovenskih nastopov. Boštjan Kline bo s številko šest na startu skušal izboljšati svoj najboljši dosežek v Lake Louisu, ko je pred dvema letoma na superveleslalomu osvojil 14. mesto. Martin Čater bo nosil številko 22 na startu, Klemen Kosi bo startal kot 33., Tilen Debelak pa je dobil številko 56. Na smuku sta za edine slovenske točke poskrbela Kline in Čater, ki sta si delila 25. mesto.

Na ženskem slalomu v Killingtonu bo na startu prav tako slovenska četverica. Bucikova, ki je na uvodnem slalomu v Leviju osvojila deveto mesto, bo tokrat startala kot dvanajsta. Maruša Ferk se bo na prvo progo pognala s številko 28, Meta Hrovat bo nosila številko 52, Tina Robnik pa številko 62. Na sobotnem veleslalomu so točke osvojile tri Slovenke. Za najboljši slovenski dosežek smučarske reprezentance v novi sezoni je z osmim mestom poskrbela Ana Drev, Tina Robnika je uspeh Drevove dopolnila s 16. mestom, Meta Hrovat je bila 27.

Prva vožnja ženskega slaloma v Killingtonu bo ob 16. uri, finale se bo začel ob 19. uri. Začetek moškega smuka v Lake Louisu bo ob 20. uri.