Mobilna verzija
STA
STA

Slovenski deskarji še drugič v nizu brez finala

Profimedia

Slovenski deskarji v paralelnih disciplinah so še drugič zaporedoma na tekmi svetovnega pokala ostali brez finalnega nastopa.

V paralelnem slalomu v Bad Gasteinu je Rok Marguč zasedel 21., Tim Mastnak 24., Jure Hafner 46. mesto, brez uvrstitve pa sta ostala Črt Ikovic in Rok Flander, ki je nastopil po skoraj dveh letih odmora.

Pri dekletih je bila Gloria Kotnik 23., Iva Polanec pa je zasedla 30. mesto.

Slovenci so se v kvalifikacijah zelo dobro odrezali na modri progi, na kateri je Marguč dosegel peti, Mastnak 9., Gloria Kotnik pa deseti čas, a so bili na rdeči prepočasni za uvrstitev med najboljših 16.

V finale se ni uvrstilo še kar nekaj odličnih deskarjev, tako da so bili izidi presenetljivi. Pri moških je drugič v karieri zmagal Italijan Christoph Minck pred Švicarjem Kasparjem Flütschem in Avstrijcem Andreasom Prommegerjem, pri ženskah se je prvič v karieri zmage veselila Avstrijka Daniela Ulbing, druga je bila Nizozemka Michelle Dekker, tretja pa Avstrijka Sabine Schöffmann.

Izidi:
Moški:
 1. Christoph Mick (Ita)
 2. Kaspar Flütsch (Švi)
 3. Andreas Prommegger (Avt)
 4. Nevin Galmarini (Švi)
 5. Dario Caviezel (Švi)
 6. Aaron March (Ita)
 7. Alexander Bergmann (Nem)
 8. Konstantin Šipilov (Rus)

Vrstni red v svetovnem pokalu:
 1. Andrej Soboljev (Rus)    1800 točk
 2. Benjamin Karl (Avt)      1680
 3. Christoph Mick (Ita)     1460
 4. Andreas Prommegger (Avt) 1360
 5. Kaspar Flütsch (Švi)     1260
 6. Aaron March (Ita)        1080
 7. Roland Fischnaller (Ita) 1070
 8. Dario Caviezel (Švi)      974
...
17. Rok Marguč (Slo)          540
20. Tim Mastnak (Slo)         252
42. Jure Hafner (Slo)          60
54. Črt Ikovic (Slo)           19

Ženske:
 1. Daniela Ulbing (Avt)
 2. Michelle Dekker (Niz)
 3. Sabine Schöffmann (Avt)
 4. Julie Zogg (Švi)
 5. Ramona Hofmeister (Nem)
 6. Claudia Riegler (Avt)
...
23. Gloria Kotnik (Slo)
30. Iva Polanec (Slo)

Vrstni red v svetovnem pokalu:
 1. Ester Ledecka (Češ)        2060
 2. Daniela Ulbing (Avt)       1820
 3. Ina Meschik (Avt)          1540
 4. Sabine Schöffmann (Avt)    1360
 5. Julie Zogg (Švi)           1100
 6. Ramona Hofmeister (Nem)    1030
...
31. Gloria Kotnik (Slo)         170
34. Iva Polanec (Slo)            83
;