Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 11.12.2016 13:52:54

V Davosu vseh pet Slovenk v izločilne boje

Grega Wernig
Slovenske smučarske tekačice so uspešno nastopile na tretjem sprintu sezone svetovnega pokala v Davosu, saj se je vseh pet Slovenk uvrstilo med dobitnice točk in s tem v izločilne boje. Med njimi je bila na 1,6-kilometrski razdalji v prosti tehniki v kvalifikacijah najuspešnejša Katja Višnar, ki je dosegla 16. čas.

Potem ko se na uvodnih dveh sprintih sezone nobeni slovenski tekačici ni uspelo prebiti med trideseterico, se jih je tokrat v izločilne boje uvrstilo kar pet. Poleg Višnarjeve, ki je za najhitrejšo v kvalifikacijah, Švedinjo Jonno Sundling, zaostala za 3,23 sekunde, še Alenka Čebašek na 18. mestu (+ 3,29), Vesna Fabjan na 19. (3,37), Anamarija Lampič na 22. (4,00) ter Eva Urevc na 30. mestu (5,95), ki se je prvič v karieri prebila med dobitnice točk.

V moški konkurenci so na startu nastopili trije tekmovalci, še najbližje izločilnim bojem pa je bil Miha Šimenc na 45. mestu (+ 6,24). Janez Lampič je zasedel 65. mesto (8,99), Luka Prosen pa 88. mesto (16,48).