Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 20.03.2016 10:05:48

Yule v vodstvu, a so razlike pri vrhu zelo majhne

reuters
Švicar Daniel Yule je postavil najhitrejši čas prve vožnje zadnjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v St. Moritzu.

Razlike na vrhu so zelo majhne. Avstrijec Marco Schwarz je zaostal le stotinko sekunde na drugem mestu, Norvežan Sebastian-Foss Solevaag pa se je na progi zadržal še tri stotinke sekunde dlje.

V eni sekundi po vodilnem je bilo sicer kar 16 tekmovalcev, od 24 uvrščenih.

Mali kristalni globus za zmago v slalomskem seštevku je bil oddan že predčasno, danes ga bo dobil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je z zaostankom 88 stotink sekunde vpisal 15. čas. Prav tako je bil predčasno oddan že veliki kristalni globus, tega bo danes dobil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je z zaostankom 32 stotink sekunde vpisal peti čas prve vožnje.

Hirscher bo sezono končal kot drugi slalomist sezone, pred zadnjim slalom njegov zaostanek za Kristoffersenom znaša prevelikih 111 točk. Teoretično je odprt le še boj za tretje mesto v slalomskem seštevku, v igri za končni slalomski bron je pet slalomistov, najboljše izhodišče pa ima Nemec Felix Neureuther.

Finalna vožnja bo na sporedu ob 11. uri. Na slalomski finali v St. Moritzu se ni uspelo uvrstiti nobenemu od slovenskih tekmovalcev. Matic Skube je na 42. mestu zaostal daleč za petindvajseterico, ki se meri na zadnji tekmi v sezoni.

Značke: slalom, st.-moritz