Nizozemska izključena iz finala Evrovizije 2024

1 09.09.2021 10:38:20

Podpora za Artnaka in Dominka

Sebastian Dominko
TZS
Strokovni svet Tenis Slovenije je na dopisni seji na podlagi osvojitve kolajne na evropskem prvenstvu do 18 let sprejel zneske sofinanciranja tekmovalnega programa Bora Artnaka in Sebastiana Dominka.

Naj spomnimo: Bor Artnak in Sebastian Dominko sta julija nastopila na evropskem prvenstvu do 18 let v Švici. Artnak je osvojil bron med posamezniki, skupaj z Dominkom pa še v igri dvojic. Oba sta letos naredila korak naprej v svoji karieri in dokazala, da je pred njima lepa prihodnost. Kljub mladosti sta bila vpoklicana tudi v slovensko reprezentanco, ki jo 17. in 18. septembra v Davisovem pokalu v Portorožu čaka pomembna tekma proti Paragvaju. V zadnjih dneh pa je Dominko razveselil tudi z izjemnimi nastopi na mladinskem grand slamu. Na OP ZDA je bil namreč uspešen v kvalifikacijah in se uvrstil na glavni del turnirja. V prvem krogu je nato izgubil proti Avstralcu Philipu Sekulicu. Zadnji slovenski igralec, ki je igral v mladinskem delu grand slamu, je bil Nik Razboršek leta 2011 v Avstraliji.

Eno od glavnih poslanstev Tenis Slovenije je pomoč nadarjenim igralcem in igralkam. V zadnjem obdobju je tako na predlog strokovnega sveta nagradila uspehe številnih igralcev in igralk. Takšna pomoč je v teh starostnih kategorijah, kjer je veliko stroškov, še kako dobrodošla. Bor Artnak bo tako prejel 4000 evrov (2500 evrov za kolajno posamezno in 1500 evrov za kolajno v dvojicah), Sebastian Dominko pa 1500 evrov (za kolajno v dvojicah). Artnaku bo s strani TS v letošnji sezoni dodeljenih skupno 9000 evrov, Dominku pa 6500 evrov.