crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 24.06.2019 19:03:36

Zidanškova po preobratu do zmage v prvem krogu Eastbourna

Najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je po preobratu in skoraj dveh urah in pol igre prišla do zmage v prvem krogu turnirja v Eastbournu (684.080 evrov denarnega sklada). Prvi niz proti 31. igralki sveta, Španki Carli Suarez-Navarro, je izgubila, naslednja dva pa dobila in se tako uvrstila v drugi krog.

Španka je prvi niz dobila s 6:4, v drugem pri izidu 5:4 imela na svoj servis tri žogice za zmago, a je 21-letna Zidanškova vse tri priložnosti ubranila ter na koncu dobila niz s 7:5. V odločilnem tretjem nizu sta bili igralki do 5:5 izenačeni, v naslednjih dveh igrah pa Zidanškova iz rok ni več izpustila točke in je izkoristila že prvo zaključno žogico za zmago.

V drugem krogu 59. igralko z lestvice WTA, Zidanškovo, čaka osma nosilka turnirja, Belorusinja Arina Sabalenka, ki je bila v prvem krogu prosta.

Je pa v konkurenci dvojic z nastopi na jugu Anglije končala Andreja Klepač, ki je v paru s Čehinjo Lucie Hradecko morala premoč priznati Alicji Rosolski in Zhaoxuan Yang. Poljsko-kitajska naveza je po dobri uri igre dvoboj dobila s 6:2, 4:6 in 10:8.

Značke: tenis, wta