Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 29.08.2018 22:06:33

Tretji dan v New Yorku ni prinesel presenečenj

Na teniškem odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku poteka tretji tekmovalni dan, ki pa ni prinesel presenečenj. Slovenka Dalila Jakupovič je dvoboj ženskih dvojic začela z zmago, uspešni v posamični konkurenci so bili tudi lanska zmagovalka US Opna Sloane Stephens, ameriška veteranka Venus Williams in švicarski zvezdnik Stan Wawrinka.

Slovenski predstavniki v posamični konkurenci zadnjega grand slama sezone v New Yorku so turnir končali že po prvih dvobojih, bolje so začeli v dvojicah. Med ženskimi je Dalila Jakupovič v paru z Rusinjo Irino Kromačevo premagala španski par Anabel Medina Garrigues/Arantxa Parra-Santonja s 6:4 in 6:0.

Jakupovičeva in Kromačeva sta dvoboj začeli z dvema osvojenima igrama, a sta jima Španki vrnili s tremi. Po 4:4 je slovensko-ruski par zagospodaril na igrišču, najprej osvojil dve igri za zmago v prvem nizu, drugi niz pa dobil s 6:0 v 31 minutah.

Do še druge zmage v Flushing Meadowsu je prišla lanska prvakinja Američanka Sloane Stephens. Tretja nosilka je Ukrajinko Anhelino Kalinino izločila s 4:6, 7:5 in 6:2. Stephensova je za napredovanje potrebovala dve uri in 46 minut, v naslednjem krogu jo čaka Belorusinja Viktorija Azarenka. Američanka je v drugem nizu morala vzeti zdravniški premor za oskrbo žulja. Po 10 minutah sedenja je dokončala delo.

"Nisem igrala najboljšega tenisa. Vem, da moram pokazati več. Bilo je zelo vroče, sploh ni bilo zabavno. Razmere niso bile idealne, zato sem vesela napredovanja," je povedala Stephensova.

Tudi rojakinja Stephensove Venus Williams je preskočila drugo oviro. Sedemkratna zmagovalka turnirjev za grand slam in dvakratna prvakinja domačega grand slama je s 6:4 in 7:5 premagala Italijanko Camilo Giorgi. S tem je naredila še en korak do morebitnega sestrskega dvoboja. Serena Williams mora za to premagati Nemko Carino Witthöft.

"Nazadnje sva s Sereno igrali v Avstraliji, takrat sta igrali dve proti eni, tokrat bo vsaj pošteno," se je pošalila Venus Williams, ki je s tem imela v mislih lanski Australian Open, ko je bila Serena že noseča.

Trikratni zmagovalec turnirjev za grand slam Wawrinka je v drugem krogu porazil francoskega kvalifikanta Uga Humberta s 7:6 (5), 4:6, 6:3 in 7:5. Švicar je imel s Francozom kar nekaj težav, a jih je pričakoval. "Vedel sem, da bo težek dvoboj. Je mlad igralec. Na turnir se je uvrstil, zmagal je prvi dvoboj. Vesel sem zmage," je povedal Wawrinka, zmagovalec US Opna leta 2016.

V naslednjem krogu ga čaka Kanadčan Milos Raonic, ki je bil danes boljši od Francoza Gillesa Simona s 6:3, 6:4 in 6:4.

Značke: tenis, sta