Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 15.01.2018 15:59:31

'Rožnati' Nadal je pokazal zobe, pri dekletih že velika presenečenja

Španec Rafael Nadal, prvi igralec sveta in prvi nosilec odprtega teniškega prvenstva Avstralije v Melbournu, je v prvem krogu Victorja Estrello iz Dominikanske republike premagal s 6:1, 6:1 in 6:1. Dvoboj se je končal po vsega 94 minutah, v katerih je Nadal je povsem "raztrgal" tekmeca na drugi strani mreže.

"Dobro se počutim, koleno je OK, če ne bi bilo tako, me ne bi bilo tu. Zelo vesel sem zaradi razpleta, zaradi tega, ker sem znova uspešen. Vedno se porajajo dvomi v takih primerih, tudi pri meni so se nekaj časa. Toda sedaj sem bil odločen, da sem sposoben igrati na tako močnih turnirjih, in tako sem se tudi počutil," je po zmagi povedal 31-letni Nadal.

Zmagovalka odprtega prvenstva ZDA Sloane Stephens in lanska finalistka OP Avstralije Venus Williams sta se na prvem turnirju za veliki slam v sezoni od nadaljevanja poslovili že v prvem krogu. Branilka naslova Serena Williams je po zmagi postala mati in odpovedala nastop, peta nosilka Venus pa je že končala pot tam doli.

Lanska finalistka Venus Williams in zmagovalka sedmih turnirjev za grand slam je morala premoč priznati 20-letni Švicarki Belindi Bencic, ki je gladko zmagala s 6:3 in 7:5. Poslovila se je tudi rojakinja Williamsove Stephensova, ki je pokleknila proti Zhang Shuai. Kitajka je bila boljša s 6:2, 6:7 (2), 2:6. S porazom je Stephensova nadaljevala negativen niz, saj vse od septembrske zmage v New Yorku še ni zmagala; izgubila je vseh sedem dvobojev.

Uspešni pa sta bili druga nosilka Caroline Wozniacki iz Danske in četrta postavljena igralka Ukrajinka Jelina Svitolina. Zmagovalka OP Francije Latvijka Jelena Ostapenko, sedma igralka s svetovne lestvice, je s 6:1 in 6:4 premagala nekdanjo zmagovalko OP Francije, izkušeno Italijanko Francesco Schiavone.

V moškem delu se je tretji nosilec Bolgar Grigor Dimitrov, eden od favoritov za naslov in zmagovalec novembrskega mastersa v Londonu, ekspresno uvrstil v drugi krog, potem ko je po uri in 38 minutah s 6:3, 6:2, 6:1 premagal Avstrijca Dennisa Novaka, 226. igralca z lestvice ATP. Šesti nosilec Marin Čilić iz Hrvaške je Vašeka Pospišila iz Kanade ugnal s 6:2, 6:2, 4:6 in 7:6 (5).

Britanec Kyle Edmund pa je po petih nizih in skoraj štirih urah igre izločil finalista OP ZDA, 11. nosilca Južnoafričana Kevina Andersona.

Značke: tenis, sta